Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Listopad
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(15.11.2017)
Od 18 do 22 grudnia jarosławski rynek po raz kolejny stanie się tłem dla Jarmarku Bożonarodzeniowego, a centrum miasta przez blisko tydzień zagości szczególna, świąteczna atmosfera. Do współpracy zapraszamy zainteresowanych wystawców. Regulamin oraz karta uczestnictwa znajdują się na stronie Centrum Kultury i Promocji.
(15.11.2017)
W miniony poniedziałek (13.11) finaliści Turnieju Poetyckiego o Laur Impresji w Miejskim Ośrodku Kultury odebrali nagrody. Wydarzenie uświetnił występ zespołu Double G z Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Uniwersytetu Rzeszowskiego. Młodzi muzycy poderwali do tańca i śpiewu całą salę. Młodzież z jarosławskich szkół bawiła się znakomicie.
(15.11.2017)
18 listopada poznamy najlepszych fotografów X Międzynarodowego Salonu Fotografii „Tylko Jedno Zdjęcie 2017". Ten prestiżowy konkurs swoim patronatem od kilku lat obejmuje Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej FIAP, Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Burmistrz Miasta Jarosławia. Na tegorocznej wystawie w Galerii Projektor Sztuki (hol Kina IKAR) znajdzie się 80 najlepszych prac, spośród 240 nadesłanych.
(14.11.2017)
Rok przed zbliżającą się okrągłą 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, jarosławianie już po raz trzeci swoją radość i patriotyzm wyrażali głównie na rynku, w niecodziennej wieczornej scenerii ratusza oświetlonego w biało-czerwonych barwach. „Nasi przodkowie, jak my dziś, gromadzili się na jarosławskim rynku, komentowali wydarzenia, cieszyli się z pokoju, który dawał nadzieję. Pokolenia patriotów walczyły, ale też pracowały u podstaw przez 123 lata zaborów, nad zachowaniem polskości, tradycji, kultury, języka, historii. Patriotyzm wyrażał się wówczas nie tylko gotowością do zrywów powstańczych, ale kto wie, czy nie przede wszystkim, w niestrudzonym, codziennym kultywowaniu polskości, wychowaniu dzieci w poszanowaniu tradycji, pracy i nauce, bogaceniu się i tym samym wzmacnianiu żywiołu polskiego na przekór zaborcom” - powiedział w ten szczególny dzień burmistrz Waldemar Paluch.
(14.11.2017)
W dniach 6-14 listopada br. Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. Piotra Skargi w Jarosławiu w ramach ogólnopolskiej akcji „Dzień Czystego Powietrza” zorganizowała Tydzień Ekologiczny. Celem wydarzenia zainicjowanego przez Agnieszkę Niemiec oraz Annę Dąbrowską było kształtowanie postaw proekologicznych, a także zachęcenie dzieci i młodzieży do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska. Wydarzenie honorowym Patronatem objął burmistrz miasta Waldemar Paluch.
(13.11.2017)
W Miejskim Przedszkolu Nr 8 Marii Montessori prowadzone były warsztaty edukacyjne tematycznie związane z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, tradycjami narodowymi i atrakcjami turystycznymi w naszym kraju. Warsztaty okazały się bardzo ciekawą lekcją historii i geografii.
(13.11.2017)
Dzik Bajzelik grasował i śmiecił w Jarosławiu tylko przez chwilę. Na szczęście został schwytany i teraz rozprawi się z nim królik Jarosz, prokurator. A przy okazji opowie małym i dużym czytelnikom o korzyściach płynących z poprawnej segregacji śmieci oraz o tym, dlaczego warto dbać o środowisko. Dzieci z jarosławskich przedszkoli i szkół podstawowych mają już okazję poznać znacznie więcej bohaterów, którzy pojawiają się w dwóch naszych wydawnictwach proekologicznych. Mamy nadzieję, że kolorowa forma i rymowana treść z przesłaniem zainteresują najmłodszych.
(13.11.2017)
Kolejny pracowity weekend tenisistów stołowych PKS-u Kolping FRAC Jarosław. Tym razem młodzicy i młodziczki rywalizowali w Bilczy podczas II Grand Prix. Najlepiej wypadła Anna Brzyska, która dotarła do finału i po dwóch turniejach Grand Prix Polski jest liderem w klasyfikacji generalnej. Gratulujemy!
(11.11.2017)
10 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury wystąpili tegoroczni finaliści Festiwalu Piosenki Ojczystej im. Michała Zielińskiego „Serce w plecaku 2017". Podczas przesłuchań zaprezentowało się 21 solistów i 7 zespołów. Laureatom nagrody wręczyła m.in. córka kompozytora, Jadwiga Spiradek.
(10.11.2017)
W przeddzień 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, w ramach imprez towarzyszących obchodom, w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Burmistrza Miasta Jarosławia. Jest to cykliczna impreza sportowa odbywająca się tradycyjnie w tym okresie już od kilkunastu lat.
(10.11.2017)
Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Jarosławia zwołanej na dzień 9 listopada br. w obecności 16, a następnie 17 radnych, podjęto 6, z zaplanowanych w porządku obrad 9 projektów uchwał.
(09.11.2017)
Uczniowie II klas gimnazjalnych sprawdzali wczoraj (9.11) zakres swojej wiedzy na temat zagrożeń jakie niesie sięganie po różnego rodzaju używki oraz ich wpływu na zdrowie i życie. W sali narad Ratusza zmierzyli się w turnieju zorganizowanym w ramach kampanii „Uzależnieniom mówimy NIE”. Laureatów jesiennej edycji poznamy 22 listopada.
(09.11.2017)
Piłka ręczna, siatkówka oraz imprezy z okazji 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, to wydarzenia sportowe nadchodzącego weekendu w Jarosławiu. Zapraszamy do kibicowania!
(09.11.2017)
Przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch zaprasza Mieszkańców – dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w kolejnej edycji konkursu plastycznego na kartkę świąteczną z motywem naszego miasta. Najciekawsze projekty zostaną zrealizowane w formie pocztówek rozsyłanych m.in. do zaprzyjaźnionych samorządów, instytucji czy organizacji. Termin nadsyłania prac mija 27 listopada br.
(08.11.2017)
7 listopada w Sali Narad ratusza obradowała po wakacyjnej przerwie Miejska Rada Działalności Pożytku Publicznego. Tematem spotkania było m.in. wniesienie ewentualnych uwag do treści Programu współpracy Gminy Miejskiej Jarosław z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami w rozumieniu przepisów o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2018, a także zaopiniowanie projektu uchwały Rady Miasta Jarosławia w sprawie określenia trybu i szczegółowych kryteriów oceny wniosków o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej.
Strona: «  1 | 2 | 3 | 4  »       [strona 3 z 4 - wszystkich aktualności: 60]
Archiwum
Listopad 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30