Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2008 » Październik
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Dziesiąta Inauguracja Roku Akademickiego na jarosławskiej uczelni

W piątek, 10 października 2008 r. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu świętowała 10-lecie swojego istnienia.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą koncelebrowaną przez księdza Arcybiskupa Józefa Michalika w kościele NMP Królowej Polski w intencji kadry dydaktycznej i studentów.

Wśród zaproszonych gości byli rektorzy kilkunastu zaprzyjaźnionych uczelni, władze miasta na czele z burmistrzem Andrzejem Wyczawskim, Radni Rady Miasta z przewodniczącym Januszem Szkodnym, Starosta Powiatu Jarosławskiego Tadeusz Chrzan oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb i instytucji.

Po Mszy Św. władze uczelni, Senat,  Konwent, władze miasta i Starostwa Powiatowego  oraz studenci i zaproszeni goście przeszli w uroczystym orszaku z kościoła do hali sportowej PWSZ na oficjalną część inauguracji. Tam też Rektor PWSZ w Jarosławiu prof. dr hab. Zbigniew Makieła wygłosił przemówienie dotyczące działalności uczelni, wręczył nagrody i wyróżnienia zasłużonym studentom i pracownikom oraz przekazał indeksy studentom pierwszego roku.

Burmistrz Miasta Andrzej Wyczawski  w swoim wystąpieniu powiedział: Bardzo się cieszę, że współpraca z uczelnią  układa się dobrze. Jest to mój obowiązek, ponieważ uczelnia spełnia bardzo dużą rolę w środowisku lokalnym. Wykształceni, świadomi i mądrzy obywatele będą największą dumą dla Jarosławia.

Obecnie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Jarosławiu uczy się ponad 5 tys. studentów na 8 kierunkach studiów licencjackich i inżynierskich. Nowością w tym roku są kierunki: budownictwo i politologia.

Na zakończenie uroczystości Rektor prof. dr hab. Zbigniew Makieła dokonał oficjalnego otwarcia roku akademickiego 2008/2009 poprzez trzykrotne uderzenie buławą.

W godzinach wieczornych jarosławscy studenci bawili się na dziedzińcu PWSZ przy koncercie „Oddziału Zamkniętego" oraz dyskotece.

Magdalena Rożek
Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Miasta
(13.10.2008 | aktualizacja 14.10.2008 08:52)
Władze PWSZ w Jarosławiu oraz zaproszeni rektorzy
Władze PWSZ w Jarosławiu oraz zaproszeni rektorzy
Senat PWSZ w Jarosławiu
Senat PWSZ w Jarosławiu
Zaproszeni goście
Zaproszeni goście
Rektor prof. dr hab. Zbigniew Makieła podczas przemówienia
Rektor prof. dr hab. Zbigniew Makieła podczas przemówienia
Burmistrz Miasta Jarosławia Andrzej Wyczawski podczas wystąpienia
Burmistrz Miasta Jarosławia Andrzej Wyczawski podczas wystąpienia
Koncert "Oddziału Zamkniętego"
Koncert "Oddziału Zamkniętego"
Tak bawili się studenci jarosławskiej uczelni | Fot.  Magdalena Rożek
Tak bawili się studenci jarosławskiej uczelni
Fot. Magdalena Rożek
Archiwum
Listopad 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30