Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Marzec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Jarosławskie Kilometry Dobra

Początkiem marca ruszyła IV edycja ogólnopolskiej akcji „Kilometry Dobra” pod hasłem „Zostań Mistrzem Świata w Dobroci!”. To jedyna kampania społeczna łącząca organizacje charytatywne z całego kraju wspierające się nawzajem. Wśród 50 zgłoszonych miast jest również Jarosław! Przez najbliższe trzy miesiące Komitet Organizacyjny zbiera środki na zakup sprzętu sportowego, rehabilitacyjnego i diagnostycznego, który będzie służył długofalowemu działaniu profilaktycznemu dla dzieci i młodzieży. Jarosławską kampanię honorowym patronatem objął m.in. burmistrz Waldemar Paluch, ambasadorami zostali Bogdan Zając - II trener Reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz Zbigniew Działo - wokalista zespołu RSC. Zachęcamy do udziału!
Fot. źródło: www.kilometrydobra.pl
Ambasadorzy kampanii: Bogdan Zając -  II trener Reprezentacji Polski w piłce nożnej...
Ambasadorzy kampanii: Bogdan Zając - II trener Reprezentacji Polski w piłce nożnej...
oraz Zbigniew Działo - wokalista zespołu RSC. | Fot.  archiwum zespołu RSC
oraz Zbigniew Działo - wokalista zespołu RSC.
Fot. archiwum zespołu RSC

Mimo, że już od kilku dni w Jarosławiu przedszkolaki mogą „układać metry dobra", to jutro (7 marca), otwartą imprezą „Twoje Endorfiny, szczęściem innej rodziny" zainaugurowane zostaną Jarosławskie „Kilometry Dobra". Zapraszamy do hali sportowej MOSiR w godz. 9.00-12.00. Wstęp 2 zł.  Poniżej w załączniku znajdują się szczegóły o wydarzeniu oraz dodatkowe materiały na temat kampanii.

Dwa lata temu Jarosław po raz pierwszy włączył się do akcji, a celem było Mikołajkowe Przedszkole im. św. Jana Pawła II. Tym razem trzy stowarzyszenia zachęcają do wsparcia zakupu sprzętu sportowego, rehabilitacyjnego i diagnostycznego, który będzie służył długofalowemu działaniu profilaktycznemu dla dzieci i młodzieży.

- Kilometry Dobra 2017 potrwają od 1 marca do 4 czerwca i odbywają się pod hasłem „Zostań Mistrzem Świata w Dobroci!", ponieważ wszystkie miejscowości biorące udział w kampanii rywalizują o to zaszczytne miano. Laur Mistrzów Świata w Dobroci należał już do mieszkańców Lublina i Jarosławia, a w tym roku tytułu broni Białystok - czytamy na www.kilometrydobra.pl

Pieniądze, które zostaną zebrane do początku czerwca zostaną zamienione na monety jednozłotowe i wezmą udział w ogólnopolskiej próbie pobicia rekordu Guinnessa na jarosławskim rynku, w kategorii „najdłuższy szereg monet o jednym nominale". Imponujący rekord 75 m należy do Austriaków i trudno będzie go pobić, ale z innymi miastami w Polsce możemy rywalizować. Wielki finał 3 czerwca 2017 r. Serdecznie zapraszamy!


Szczegóły na stronie Jarosławskich Kilometrów Dobra oraz na Facebooku.

Komitet organizacyjny: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy Stowarzyszenie Sympatyków Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych Ogólnokształcących oraz Stowarzyszenie na Rzecz Integracji i Edukacji „Razem Łatwiej" przy Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi. Patronat honorowy m.in. Burmistrz Miasta Jarosławia, ambasadorzy: Bogdan Zając - II trener Reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz Zbigniew Działo - wokalista zespołu RSC.

PROGRAM IMPREZ

marzec-czerwiec 2017 r. - Spotkania z dietetykiem dla dzieci, młodzieży i rodziców
27. 03.2017 r. -
Teatr Kilometrów Dobra
30.04. 2017 r. -
„Kilometry Dobra na  Święcie Kwiatów"
6.05.2017 r.
- Koncert Charytatywny - Absolwenci i Goście
20.05.2017 r. -
Piknik  Rodzinny „Zdrowo i  Sportowo" we współpracy z organizatorami Parady Schumana
1.06.2017 r.
- Mierzymy dobro w instytucjach naszego miasta
3.06.2017 r.
- Finał Kampanii Kilometry Dobra 2017 

Szczegółowy harmonogram poniżej w załączniku.

Zachęcamy do wsparcia kampanii!

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(06.03.2017 | aktualizacja 12.03.2017 09:07)
Archiwum
Kwiecień 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30