Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Marzec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Teatr dla Jarosławskich Kilometrów Dobra

W ramach prowadzonej kampanii społecznej "Jarosławskie Kilometry Dobra", która w Jarosławiu zainaugurowana została początkiem marca, kolejną imprezą zaplanowaną będzie spotkanie z "Teatrem dla Jarosławskich Kilometrów Dobra". Spotkanie odbędzie się 27 marca 2017 r. o godz. 9:00 oraz 10:30. Uczestnikom spotkania zaprezentowane zostaną po dwa przedstawienia zagrane charytatywnie na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu, który jest współorganizatorem imprez artystycznych w ramach Kampanii Kilometry Dobra. Cały dochód z wejściówek (3 zł) zostanie przekazany na "Jarosławskie Kilometry Dobra".

Celem tej kampanii jest zebranie środków na zakup sprzętu sportowego, rehabilitacyjnego i diagnostycznego do prowadzenia profilaktyki chorób cywilizacyjnych wśród dzieci i młodzieży z Jarosławia.

Uczniowie i nauczyciele zobaczą:

* "JUWENILIA - CZYLI JAK SKOŃCZYĆ W PIĘKNYM SZALEŃSTWIE"- spektakl w wykonaniu Teatru "PLASTER" w reżyserii Pawła Sroki (muzyka: Wiktor Marut) stworzony z potrzeby serca i ducha autorów oraz wykonawców.

Spektakl nagrodzony został na IX Ogólnopolskich Prezentacjach Teatrów Poszukujących o nagrodę T. Kantora w Wielopolu Skrzyńskim, zdobył również I miejsce na Konfrontacjach Teatralnych Zespołów Małych Form „Antrakt" w Przemyślu oraz Brązowy Róg Króla Jana na 38. Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu Zdroju.

 

* „ŚWIĘTOSZEK" MOLIERA - spektakl w wykonaniu uczniów II LO Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących im. Marii Curie - Skłodowskiej w reżyserii Doroty Sznaj. Twórcom  odsłony „Tartuffe" udało się odejść od „lekturowego klimatu". Efekt ten osiągnięto dzięki unowocześnionej wersji tekstu oraz maksymalnemu skupieniu się na wyeksploatowaniu poczucia humoru. Zabawne, momentami mocno sarkastyczne, dialogi zdecydowanie nadają lekkości sztuce.

Będzie to kolejna okazja do zaangażowania się w IV ogólnopolską akcję "Kilometry Dobra" pod hasłem "Zostań Mistrzem Świata w Dobroci!", dlatego też zachęcamy wszystkich do aktywności w ramach kampanii i obejrzenia spektakli przygotowanych w ramach spotkań z "Teatrem dla Jarosławskich Kilometrów Dobra".

Przypominamy, że jarosławską kampanię "Kilometrów Dobra" objął honorowym patronatem m. in. Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch, a Bogdan Zając - II trener Reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz Zbigniew Działo - wokalista zespołu RSC zostali jej ambasadorami.

Więcej informacji o tej cennej inicjatywie TUTAJ.

Serdecznie zapraszamy!

Barbara Brzezińska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(13.03.2017 | aktualizacja 13.03.2017 14:51)
Spektakl "Świętoszek"
Spektakl "Świętoszek"
Spektakl "Juwenalia", fot. Krzysztof Peszko
Spektakl "Juwenalia", fot. Krzysztof Peszko
Archiwum
Kwiecień 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30