Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2019 » Grudzień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Rynek w jarmarkowej odsłonie

Mimo, że prawdziwa - śnieżna zima do nas jeszcze nie zawitała, to świąteczną atmosferę mogliśmy poczuć na rynku przez cztery dni Jarmarku Bożonarodzeniowego. Od 19 do 22 grudnia na straganach można było znaleźć smaczne produkty regionalne, ozdoby choinkowe, rękodzieło artystyczne, wspólnie kolędować razem z artystami występującymi na jarmarkowej scenie, przeżyć magiczne spotkanie ze św. Mikołajem czy obejrzeć świąteczne fire show Rycerza Rainera.

Pachnące i pyszne produkty, wyroby pszczelarskie, ale też rękodzieło artystyczne, oryginalne ozdoby świąteczne, choinki czy wigilijny karp - to wszystko dostępne było na jarosławskim rynku podczas tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Wydarzenie wpisało się już w przedświąteczną tradycję w naszym mieście. Przez cztery dni (19-22 grudnia) o wyjątkową oprawę wydarzenia zadbali artyści zachęcający przechodniów do wspólnego kolędowania.

Podczas inauguracji jarmarku na rynek zawitał korowód przedszkolaków, a na scenie został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą gwiazdę betlejemską. W kolejnych dniach zabrzmiały kolędy i pastorałki w wykonaniu: Zespołu Exodus ze Środowiskowego Domu Samopomocy Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu, Zespołu „Blacksmiths", Zespołu tanecznego „Dziesiąteczka", Zespołu Piosenki Estradowej „SWAY", Zespołu Wokalnego Apasjonaci ze Stowarzyszenia Em-Art, Zespołu Piosenki Biesiadnej „Akademicy", uczniów SP nr 10 i nr 5 w Jarosławiu, solistek JOKiS oraz Chóru „Deo Cantamus" z Tuczemp.

Były też: zimowe animacje z Palmonutką, magiczne spotkanie ze św. Mikołajem czy świąteczne fire show Rycerza Rainera.

Od kilku lat podczas jarmarku organizowana jest także Wigilia dla mieszkańców. Tak było i tym razem. Zapach smacznych potraw oraz słodkich wypieków unosił się nad rynkiem dzięki Stowarzyszeniu Przedsiębiorców Ziemi Jarosławskiej „Rozwój i Postęp", które przygotowało wigilijny stół, przy którym wszyscy mogli zasiąść, poczęstować się, złożyć życzenia i przyłączyć do kolędowania prowadzonego przez radnych Rady Miasta. Więcej informacji TUTAJ.
Fotorelacja dostępna na profilu Facebook Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu - organizatora jarmarku.
Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(27.12.2019 | aktualizacja 27.12.2019 15:12)
Fot. Ewelina Szymańska, CKiP
Archiwum
Lipiec 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31