Strona główna » Nasze wydawnictwa » październik, nr 10 (156) / 2005 » Różne
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

październik, nr 10 (156) / 2005

Wakacjada
17 września TPD o/Jarosław zorganizowało festyn rodzinny na zakończenie wakacji. Na zdj. galerię prac dzieci podziwia Zastępca Burmistrza Miasta T. Pijanowski, Naczelnik WEiKF B. Wołoszyn. Akcje prowadzi Prezes TPD w Jarosławiu A. Korczewska. | Fot. I.M.
17 września TPD o/Jarosław zorganizowało festyn rodzinny na zakończenie wakacji. Na zdj. galerię prac dzieci podziwia Zastępca Burmistrza Miasta T. Pijanowski, Naczelnik WEiKF B. Wołoszyn. Akcje prowadzi Prezes TPD w Jarosławiu A. Korczewska.
Fot. I.M.

W strugach deszczu 17 września br. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci o/Jarosław żegnało się z latem i wakacjami. Należy przyznać, iż wakacje obfitowały w różne formy dobrze zorganizowanego wolnego czasu.

Goście biorący udział w imprezie: Marszałek Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie Mirosław Karapyta, Zastępca Burmistrza Miasta Tadeusz Pijanowski, Naczelnik WEiKF UM Bogdan Wołoszyn, Kierownik MOPS Barbara Cienki podziwiali owoce wielu plenerów wakacyjnych. Gospodarzami festynu byli p. Anna Korczewska - Prezes TPD w Jarosławiu i Wiceprezes p. Józef Marmurowicz, Mariola Rabczak - TPD, wychowawczynie Agnieszka Kapusta i Ewelina Kluzowicz. Ponadto Monika i Daniel Waliczkowie, wychowawczyni świetlicy środowiskowej przy klasztorze oo. dominikanów p.Barbara Chruszcz, policjant st. post. Marek Szczybyło - dzielnicowy na os. Jagiellonów, nauczyciele SP 11, dzieci i rodzice. Z uwagi na niesprzyjającą pogodę festyn rodzinny przeniesiono z ogrodów oo. reformatów do sali parafialnej. Pożegnanie wakacji (mimo brzydkiej pogody) odbywało się w gorącej atmosferze. Kilkadziesięcioro dzieci bawiło się świetnie, w konkursach plastycznych i sportowych dzięki wielu wolontariuszom prowadzącym zabawę. W festynie wzięły udział dzieci (poza dziećmi z Ogniska Wychowawczego) ze SP w Szówsku, świetlicy przy oo. dominikanach i wszystkie zainteresowane.

Nalezy poinformować, iż Urząd Marszałkowski w Rzeszowie przyznał Środowiskowemu Ognisku Wychowawczemu TPD w Jarosławiu środki na organizację wakacji w wys. 7.000 zł. Wakacjada trwała od 1.08.2004 r. do 23.09.2005 r. W ramach programu zorganizowano: warsztaty malarskie w Dubiecku (dwudniowe), wycieczkę w Bieszczady, warsztaty modelarskie, malowania na szkle, aktorskie, ceramiczne, profilaktyki uzależnień, z grafiki komputerowej oraz pieszy rajd do Pawłosiowa.

Iwona Międlar
Numery archiwalne
Maj 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31