Strona główna » Nasze wydawnictwa » czerwiec lipiec, nr 5-6 (102-103) / 2001 » Różne
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

czerwiec lipiec, nr 5-6 (102-103) / 2001

Strona 20
Zagrać na prawdziwej scenie


W dniach 24 - 25 maja br. po raz dziewiąty Miejski Ośrodek Kultury zorganizował Przegląd Teatrzyków Dziecięcych pn. "Czerwony Kapturek zaprasza w świat baśni". Wystąpiło 14 teatrzyków: "Kaktusik" ze Szkoły Podstawowej w Pawłosiowie ("Kozucha kłamczucha" J. Porazińskiej w reżyserii Beaty Ziemby z opracowaniem plastycznym Andrzeja Krawczyka), Teatrzyk Świetlicowy SP Nr 11 w Jarosławiu ("Mały Książę na planecie Ziemi" - parafraza "Małego Księcia" A. Exupery; reż. i opr. plast. Zofia Tkaczyk), Teatrzyk I klasy Zespołu Szkół w Wierzbnej ("Stara latarnia" - autor J.U. Ciarkowska; reż. Agnieszka Zagórska - Puchała, opr. plast. Małgorzata Marcinko), "Klaps" ze Szkoły Podstawowej w Czelatycach ("Smocze perypetie" - na motywach opowieści B. Krupskiej; reż. Mirosław Lotycz), "Muminki 2" ze Szkoły Podstawowej w Muninie ("O Piaście i Popielu, co go myszy zjadły" - na podst. legendy opracował i wyreżyserował Janusz Krasicki, oprac. plast. Marian Matusz), Gimnazjum z Wierzbnej ("Brzydkie kaczątko" - musical w reżyserii Elżbiety Siwoń z muzyką Barbary H. Leśnaki), "Figielek" z SP Nr 6 w Jarosławiu ("Kot w butach" - J. Brzechwa; reż. Danuta Gronkowska, muz. Małgorzata Wojciechowska wg M. Janicza, oprac. plast. Danuta Gronkowska), "Iluzja" z Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Jarosławiu ("Kłamczucha" wg M. Musierowicz reż. Krystyna Sowińska, oprac. plast. zespół), "Wiercipiętki" z SP Nr 6 w Jarosławiu ("Jaś i Małgosia" - J. Brzechwa; reż. i oprac. plast. Danuta Młynarska - Kroczek, muz. Adam Kroczek), Publiczne Gimnazjum Nr 5 w Jarosławiu ("Sen Dorotki" J. Gutowska, reż. Beata Piróg, oprac. plast. Krystyna Wawrzeniuk i Justyna Osiadły), "Szósteczka" z SP Nr 6 w Jarosławiu ("Mały Książę" A. Exupery, reż. Renata Chlebowska, Joanna Niemczuk), "Bęc" ze Szkoły Podstawowej w Sieniawie ("Kopciuszek" Ch. Perrault; reż. Joanna Szytuła, oprac. plast. Bogusław Bartuś), "Trol" ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku ("Wesele u Małgorzatki" - scenariusz, oprac. plast. i reżyseria na podst. J. Porazińskiej Ryszarda Mazur, oprac. muz. Bogdan Sikorski, taniec Krzysztof Łuc), "Brzdąc" ze Szkoły Podstawowej w Świebodnej ("Smok ze smoczej jamy" - autor Agata Włodarz i Elżbieta Wójcicka, reż. i oprac. Irena E. Mikłasz).
Podkreślić pragnę zaangażowanie nauczycieli, rodziców i samych dzieci w prace związane z realizacją spektakli: ich scenerią, sprawnością organizacyjną, charakteryzacją i grą aktorską. Czas poświęcony dzieciom nie będzie bezowocny, pozostaną na zawsze w pamięci i sercach wartości nieprzemijające, które starali się wpoić nauczyciele. Przegląd prowadziła Zofia Kolasa, która równocześnie uczyła dzieci zachowania w teatrze.

Zofia Krzanowska




Dzieci - Dzieciom


Pod takim hasłem w niedzielę 27 maja 2001 r. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpiły dzieci z Łucka i Ostroga na Ukrainie oraz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 i Szkoły Podstawowej Nr 4 w Jarosławiu. Imprezę otworzył Burmistrz Miasta Jarosławia Jan Gilowski, a przegląd prowadziła Grażyna Dzwonkowska - wiceprezes Instytutu Integracji Europejskiej w Rzeszowie. Przedstawienie "Gdzie mieszka słoneczko" w języku polskim wykonały dzieci uczestniczące na zajęcia Uniwersytetu Narodowego "Akademia Ostrogska". Reżyserią programu, w którym wystąpili mali artyści w wieku 5 - 12 lat zajęła się Galina Gandzilewska - wszechstronnie utalentowana piosenkarka, kompozytorka, poetka, dyrektor Centrum Kulturalnego i reżyser Zespołu Teatralnego. Miasto Łuck reprezentowali uczniowie Szkoły Muzycznej Nr 2 pod kierunkiem prof. Tatiany Szerubinowej - pianistki. Wystąpili laureaci konkursów ukraińskich i międzynarodowych. Szczególne owacje przypadły piosenkarce Tatianie Elbert i jej córce Maszy Niedołyz lat 9. Fanem publiczności został Jura Matwijczuk za niezwykłe wykonanie piosenki "Let it be", którą zaśpiewał w języku angielskim. Nad całością programu czuwała Anna Słatowa specjalista ds. rynku ukraińskiego w Instytucie Integracji Europejskiej - Polska. Dzieci z Ukrainy poza naszym miastem, wystąpiły w Rzeszowie, Łańcucie i Tuchowie. W Polsce były po raz pierwszy. Spotkania z rówieśnikami dały im dużo radości. Zawiązały się pierwsze kontakty.

Zofia Krzanowska




Podziękowanie


Pragnę złożyć serdeczne podziękowanie za przeprowadzenie szkolenia i egzaminu na kartę rowerową dla uczniów naszej szkoły.
Podziękowania składam następującym osobom: - Panu nadkomisarzowi Komendy Powiatowej w Jarosławiu inż. Józefowi Naporze,
- Panu Prezesowi Automobilklubu Rzeszowskiego Delegatury w Jarosławiu Januszowi Sieradzkiemu,
- Panu wykładowcy LOK w Jarosławiu Władysławowi Kaltenbek,
- Panu instruktorowi i wykładowcy LOK w Jarosławiu Stanisławowi Stecko,
- Państwu nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 7 w Jarosławiu, Pani mgr Annie Zielińskiej i Panu mgr Andrzejowi Buczkowi.
W/w przeprowadzili szkolenie i egzamin w dn. 4-7 czerwca 2001 r. na terenie naszej szkoły. Uroczyste rozdanie uzyskanych przez uczniów 50 kart rowerowych odbyło się w dniu zakończenia roku szkolnego tj. 22.06.01. o godz.9.30. w Szkole Podstawowej Nr 7 w Jarosławiu.

Dyrektor Szkoły
Mieczysław Chomont

Numery archiwalne
Marzec 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31