Strona główna » Nasze wydawnictwa » maj, nr 4 (101) / 2001 » Różne
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

maj, nr 4 (101) / 2001

Strona 11
INFORMACJA DLA PSZCZELARZY


Podobnie jak w roku ubiegłym pszczelarze będą mogli zaopatrywać się w cukier na dokarmianie rodzin pszczelich po preferencyjnej cenie.
Zarząd Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy po uwzględnieniu wszystkich kosztów związanych z dystrybucją i transportem cukru ustalił cenę sprzedaży cukru w wysokości:
- 1,72 zł/kg dla pszczelarzy zrzeszonych w Polskim Związku Pszczelarskim,
- 2,00 zł/kg dla pszczelarzy nie będących członkami Związku.
Zgodnie z warunkami określonymi w załączniku do Decyzji Nr 11/2001 Prezesa Agencji Rynku Rolnego z dnia 21 lutego 2001 r., przy sprzedaży cukru z przeznaczeniem na dokarmianie rodzin pszczelich obowiązywać będą następujące zasady:
- norma przydziału cukru na 1 rodzinę pszczelą wynosi do 15 kg,
- liczba rodzin pszczelich określona zostanie na poziomie wg stanu z dnia 28 lutego 2001 r.,
- pszczelarze, w organizacjach pszczelarskich zajmujących się sprzedażą cukru, złożą stosowne oświadczenia o liczbie posiadanych rodzin pszczelich oraz o tym, że zakupiony cukier wykorzystają zgodnie z przeznaczeniem, tj. na dokarmianie rodzin pszczelich,
- w przypadku sprzedaży cukru niezgodnie z umową, ARR naliczy organizacji pszczelarskiej kary w wys. 1 zł za każdy odsprzedany kilogram cukru,
- zapłata za cukier nastąpi przed jego odbiorem.
ależy dodać, że pszczelarze zrzeszeni zaopatrywać się będą w cukier w poszczególnych kołach, natomiast pszczelarze nie będący członkami Związku mogą zgłaszać się w tym celu do najbliższych terytorialnie kół pszczelarzy lub Regionalnych Związków Pszczelarzy w Przemyślu, Jarosławiu, Jaśle, Sanoku i Tarnobrzegu z/s w Sandomierzu.
Dyrektor Wydziału
Restrukturyzacji Wsi i Rolnictwa
Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego
w Rzeszowie
mgr inż. Stanisław Homa




Antoni Jan Piwowoński -
fotografia podwodna
Tego jeszcze w Jarosławiu nie było!
Dyrekcja MOK, Mała Galeria pl. Mickiewicza 6, a przede wszystkim autor lekarz Antoni Jan Piwowoński "uraczyli nas" społeczność Ziemi Jarosławskiej wystawą "Świat widziany pod morską wodą w naturalnym kolorze".
Jest to 3-cia z kolei wystawa autorstwa lekarzy, którzy oprócz swego zawodu poświęcają się jeszcze innej sztuce. Tak mieliśmy możność oglądać wystawę dra Henryka Jankowskiego b. założyciela i dyrektora szpitala w Przeworsku. Była to wspaniała wystawa prac olejnych na płótnie. Podobnie mieliśmy możność oglądania wystawy dra Adama Sklepowicza, lekarza neurochirurga i ordynatora oddziału szpitala wojewódzkiego w Rzeszowie. Przedstawiała ona bardzo piękne słońce o jego wschodzie i zachodzie w różnych zakątkach kuli ziemskiej.
A teraz 27 kwietnia 2001 r. (w piątek)Dyrekcja MOK i autor wraz ze swoją córką Natalią przedstawili nam osobiście wykonane pod wodą zdjęcia życia i "martwej natury marynistyki wojennej" z wybrzeży Elby wyspy Morza Śródziemnego.
Te foto to jedyne w swoim rodzaju przepiękne w kolorach i radosne obrazy naturalnie wielobarwne i wnoszące radość do naszego szarego w tym okresie czasu życia, kiedy czekamy na prawdziwą wiosnę. Dziękujemy organizatorom i twórcom niecodziennej wystawy za trud jaki włożyli w wykonanie tejże foto i pokazanie jej naszej jarosławskiej społeczności.
Stanisław Sobocki
Wiceprzewodniczący Rady Miasta Jarosławia
ds. Kultury
Numery archiwalne
Kwiecień 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30