Strona główna » Nasze wydawnictwa » marzec-kwiecień, nr 3 (100) / 2001 » Różne
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

marzec-kwiecień, nr 3 (100) / 2001

Strona 11
"Kraków, 21.02.2001

Federalny Urząd Kanclerski Republiki Austrii
Austriacki Konsulat Generalny
Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego

Adresee
Magnificencjo!
Szanowna Pani Reprezentująca Urząd Kanclerski!
Panowie Ministrowie!
Szanowni Państwo biorący udział w dzisiejszym uroczystym spotkaniu znawców, miłośników i twórców kultury Austrii i Polski!

W imieniu Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Przemysłu i Prezydium Rady Miasta Jarosławia pozwalam sobie przekazać niniejszej treści:

Adresse
Przesyłamy serdeczne życzenia wszystkim, którzy przyczynili się do powstania i działalności "Europa - Dialog".

Jesteśmy w pełnym zrozumieniu obustronnych korzyści: kulturowych i kulturotwórczych jakie spełniają i nadal winny spełniać austriacko - polskie i polsko - austriackie porozumienia i ich działalność.

Zdajemy sobie sprawę ze szlachetnych wytycznych obu stron, że to dążenie do wykazania integracji:
wspólnego dziedzictwa kulturowego Europy i co za tym idzie -
- twórczość artystyczna i literacka na płaszczyźnie europejskiej,
- wzajemna znajomość historii i kultury narodów europejskich.

Wiemy też, że taka działalność, która jest wsparta uczestnictwem w tymże Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego na pewno przyniesie duże korzyści dla obu naszych Narodów!

Dlatego reprezentując nasze Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Prezydium Rady Miasta Jarosławia pozwalam sobie mieć ten zaszczyt uczestnictwa w dzisiejszym uroczystym posiedzeniu i złożyć tenże Adresse.

Niech dalsza działalność polsko - austriackiej i austriacko - polskiej współpracy służy nadal w różnych dziedzinach kultury, sztuki i nauki naszym obu Narodom!

Stanisław Sobocki
Przewodniczący Sekcji Nauk Medycznych
Redaktor Naczelny ACTA MEDICA
Wiceprzewodniczący Rady Miasta ds. Kultury w Jarosławiu"






"JAKOŚ POWIĄZANI"
Henryk Cebula, Mirosław Kowalczuk, Krzysztof Krzych i Marek Olszyński

I znowu wielką przyjemność zrobili nam w dniu 23.02.2001 absolwenci znanej w Polsce - jarosławskiej szkoły malarstwa i rysunku. Otworzyli bowiem swą ekspozycję prac w Galerii Rynek 6 MOK. Zarówno autorzy - nie tylko Ci 4-ej, ale i inni, są znani osobiście, bądź przez ekspozycje swych prac, których nie brak w Europie, ale są obecne również na drugiej półkuli.

Co przedstawili Ci 4-ej? Zarówno swe prace malarskie, jak i rysunki. Tematyka bardzo różna, niemniej przeglądając je widzimy, że to prace szkoły jarosławskiej. Barwą jak i wykonaniem są jakieś inne, różniące się od "pospolitości i widzianej codzienności". Już na "pierwszy widok", postrzegamy, że prace są jednej szkoły - Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dlatego bardzo dziękujemy autorom i organizatorom, my - nie tylko mieszkańcy miasta i regionu, którzy oglądali i będą oglądać te prace, za trud włożony w ich wykonanie, jak i zorganizowanie w/w wystawy.

Specjalne podziękowanie należy w tym miejscu przekazać autorom za edycję "Z satyrą w nowe tysiąclecie". Zawiera ona nie tylko nazwiska, ale i prace poszczególnych satyryków jarosławskich, w tymże też absolwentów PLSP im. St. Wyspiańskiego. Edycja ta poświęcona jest Edwardowi Kieferlingowi - Kiferowi.

Za wystawę i edycję serdeczne dzięki. Chwała autorom za to, co uczynili, niech dalej tak czynią.

Stanisław Sobocki
Wiceprzewodniczący Rady Miasta Jarosławia ds. Kultury
Numery archiwalne
Kwiecień 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30