Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2019 » Marzec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Wiosenny cykl spotkań w dzielnicach. Dziękujemy!

Zakończył się wiosenny cykl spotkań burmistrza w siedmiu dzielnicach miasta. W ośmiu spotkaniach uczestniczyło kilkaset osób. Dziękujemy za wspólne rozmowy, Państwa opinie, pytania i pomysły, zarówno te wyrażona w anonimowych ankietach, jak i na forum spotkań. Wczoraj o sprawach dzielnicy nr 7 mieszkańcy dyskutowali z burmistrzem w Szkole Podstawowej nr 9. Zgłaszane potrzeby w większości dotyczyły dróg, z których blisko połowa posiada status dróg powiatowych. Ich remont jest najbardziej oczekiwany.
- Spotkaniem w SP 9 na terenie dzielnicy 7 zakończyliśmy wiosenny cykl spotkań z mieszkańcami. Remonty dróg na terenie dzielnicy, z których blisko połowa posiada status dróg powiatowych, ustawienie nowych wiat przystankowych, zamontowanie progów zwalniających przy szkole, zagospodarowanie placu naprzeciwko szkoły na parking, oświetlenie uliczne, wykonanie kanalizacji - to najważniejsze tematy, jakie interesowały obecnych na spotkaniu. Dziękuję Państwu za owocne spotkania, merytoryczne rozmowy i zainteresowanie sprawami miasta. Obywatelskie zaangażowanie jest dla mnie i moich współpracowników najlepszym wsparciem w pracy dla Jarosławia. Do zobaczenia jesienią - podsumowuje burmistrz Waldemar Paluch.
 

W spotkaniach uczestniczyli również dyrektorzy wydziałów urzędu, komendant Straży Miejskiej, prezesi miejskich spółek, którzy służyli pomocą i wyjaśnieniami w interesujących mieszkańców tematach. Podczas spotkań mieszkańcy wypełniali anonimowe ankiety. Zebrane m.in. w ten sposób informacje o jakości pracy urzędu, oczekiwaniach działań oraz potrzebnych inwestycjach, będą pomocne przy wyznaczeniu priorytetów na kolejne lata.

26 marca w Szkole Podstawowej nr 9 burmistrz przedstawił budżet na 2019 r. z uwzględnieniem zadań planowanych w dzielnicy nr 7. Ten zakres poznali wcześniej mieszkańcy „Siódemki", obecni 21 marca w Szkole Podstawowej nr 7. Szczegóły TUTAJ. 

 

Wykaz zadań planowanych w poszczególnych dzielnicach dostępny w relacjach ze spotkań:

Dzielnica nr 1 - szczegóły

Dzielnica nr 2 - szczegóły

Dzielnica nr 3 - szczegóły

Dzielnica nr 4 - szczegóły

Dzielnica nr 5 - szczegóły

Dzielnica nr 6 - szczegóły

Dzielnica nr 7 - szczegóły

 

 

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(27.03.2019 | aktualizacja 27.03.2019 13:17)
Fot. Joanna Ożyło
Archiwum