Strona główna » Nasze wydawnictwa » marzec, nr 3 (149) / 2005 » Z życia miejskich przedszkoli...
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

marzec, nr 3 (149) / 2005

Z życia Miejskiego Przedszkola Nr 3
Piękny, barwny występ dzieci 6-letnich z gr. "Stokrotki" dla uczniów klas nauczania początkowego ze SP nr 10 w Jarosławiu przypomniał zwyczaj ludowy "Pożegnania Jesieni". Prelekcja pani mgr Aliny Mazur o życiu i twórczości Marii Kownackiej zachęciła uczniów do czytania utworów pisarki. Mali artyści zaprezentowali w strojach ludowych przyśpiewki i tańce regionalne. Świadczy to z pewnością o kultywowaniu wśród dziećmi tradycji ludowych.

***

Na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków z MP nr 3 dzień 23 XI 2004 r., w którym odbyła się zabawa andrzejkowa. W tym dniu wszystkie dzieci przebrane były za różne tajemnicze bajkowe postaci. Odbył się konkurs na "bajkową parę", taniec na gazecie z balonikami oraz liczne andrzejkowe wróżby: "będziemy wróżyć, czemu nie, wieczór andrzejek zdarza się raz jeden tylko w całym roku, woda gotowa, jest już wosk i przyszłość w gwiazdach jest schowana"...Dyrektor p. mgr Dorota Muzyczka zaprosiła wszystkich uczestników zabawy na słodki poczęstunek.

***

Motto Johanna Pesfalozziego "Pamięć, która obejmuje śpiew i pieśni, rozwija w duszy zmysł harmonii i wzniosłe uczucia". W Katolickim Centrum Kultury przy parafii Chrystusa Króla dzieci 6-letnie z gr. "Stokrotki" wystąpiły w dniu 27 XI 2004 r. z koncertem "Barwy jesieni",w którym przedstawiły teatrzyk M. Kownackiej "Cztery wiatry" oraz w pięknych, kolorowych strojach ludowych popisywały się doskonałą umiejętnością tańców ludowych i przyśpiewek. Pani mgr Alina Mazur wygłosiła prelekcję na temat: "Zwyczaje ludowe w twórczości Marii Kownackiej" dla dzieci i młodzieży ze świetlicy".
Magdalena Strączkowska i mgr Alina Mazur dziękują ks. Andrzejowi Surowcowi za gościnność i słodycze

***

Muzyka dostarcza wiele głębokich przeżyć, wzruszeń, jest prawdziwą "mową uczuć". Zachwyt rodziców i zaproszonych gości do MP nr 3 im. Marii Kownackiej na "Jesienny koncert", widoczny był na imprezie 30 XI 2004 r. Czterolatki z grupy "Słoneczników" pod kierunkiem p. Teresy Barszcz i Edyty Brzuchacz były przebrane w leśne zwierzęta i popisywały się recytacją wierszy, układami tanecznymi do piosenki "Na polanie w lesie chodzi sobie jesień, różne dary niesie". Dzieci 5 i 6-letnie z grupy "Stokrotki" pod kierunkiem mgr Aliny Mazur i Magdaleny Strączkowskiej zaprezentowały inscenizację utworu M. Kownackiej "Cztery wiatry", oraz taniec ludowy "Czerwone jabłuszko", którego melodia zachęciła widownię do wspólnego śpiewania, natomiast stroje ludowe wywołały podziw wśród zaproszonych gości. Dzieci 6-letnie z grupy "Róże" pod kierunkiem mgr Agaty Krukar wystąpiły w pięknych strojach. Dzieci przedstawiły teatrzyk Danuty Gellner pt. "Wiewiórka". Pani Dyrektor Dorota Muzyczka wszystkich małych artystów nagrodziła słodyczami.

***

"Wszystkie dzieci Mikołaja kochają, wszystkie dzieci na niego czekają, moc prezentów każdemu przyniesie, każde dziecko z prezentów się cieszy". Tak więc 6.XII.ub.r.w MP nr 3 spełniły się marzenia dzieci. Wizyta św. Mikołaja w przedszkolu to wspaniała okazja do wręczenia paczek dzieciom. Dzieci też obdarowały Mikołaja pięknymi wierszami i piosenkami. Wspólne zdjęcie i zabawa z Mikołajem na długo pozostaną w pamięci dzieci. Pani Dyrektor dziękuje Radzie Rodziców za zakup zabawek do paczek, a sponsorowi za piękne i zabawne bajki.

***


"Nie ma jak babcia, nie ma jak dziadek"
Barwnym repertuarem przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 3 im. Marii Kownackiej powitały w dniu 3.II.2005 r. swoich Dziadków.

Trzylatki z grupy "Maczki" pod kierunkiem Lucyny Cichy i Anny Winiarskiej przygotowały niespodziankę słowno - muzyczną z układem tanecznym "Sto lat złota babciu, sto lat złoty dziadziu", czteroletnie przedszkolaki z grupy "Słoneczniki" pod kierunkiem Teresy Barszcz i Edyty Brzuchacz wystąpiły z recytacją wierszy okolicznościowych i piosenką "Dziadku, dziadku", a także popisały się znajomością tańców ludowych. Pięciolatki z sześciolatkami z grupy "Fiołki" - pod kierunkiem Ewy Gajewskiej i Elżbiety Romankiewicz wystąpiły w teatrzyku pt.: "Dla babci i dziadka", natomiast dzieci z grupy "Stokrotki" pod kierunkiem Aliny Mazur i Magdaleny Strączkowskiej przygotowały montaż słowny z pięknymi tańcami. Dzieci z integracyjnej grupy "Tulipany" pod kierunkiem Krystyny Wota popisały się układami tanecznymi "Polki" i "Siedmiokroczka". Sześciolatki z grupy "Róże" pod kierunkiem Agaty Krukar zaprezentowały humorystyczny program słowno - muzyczny, który wywołał wzruszenie u wielu babć i dziadziów. W programie artystycznym nie zabrakło też akcentów regionalnych, śpiewu kolęd, pastorałek oraz przyśpiewek ludowych. Przedszkolaki wręczyły zaproszonym gościom upominki, które samodzielnie wykonały na zajęciach dydaktycznych (plecione serduszka, ozdobne fotografie), a po uroczystym poczęstunku zaproszono Babcie i Dziadków do wspólnej zabawy.

***

12.II.2005 r. w Miejskim Ośrodku Kultury pięciolatki razem z sześciolatkami z grupy "Róże" i "Stokrotki" pod kierunkiem Magdaleny Strączkowskiej i Agaty Krukar, zaprezentowały montaż słowno - muzyczny "Zima". Dzieci popisały się tańcem oraz recytacją indywidualną wierszy. Zachwyt publiczności wzbudziły piękne stroje i zaprezentowane układy taneczne. Za wspaniały występ przedszkolaki otrzymały nagrody.

***

Wspaniały bal karnawałowy odbył się w dniu 8.01.2005 r. w MP Nr 3. To dobra okazja do wspólnych zabaw i tańców z różnymi ciekawymi i tajemniczymi postaciami bajkowymi. Nasi milusińscy uczestniczyli w wielu konkursach, otrzymywali też nagrody, które dostarczały wiele radości. Po wspaniałej zabawie pani Dyrektor zaprosiła wszystkich uczestników balu do słodkiego poczęstunku.
Grono Pedagogiczne
MP Nr 3 w Jarosławiu
Numery archiwalne
Czerwiec 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30