Strona główna » Nasze wydawnictwa » Październik, nr 10 (192) / 2008 » Inwestycje
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

Październik, nr 10 (192) / 2008

Nic już nie stoi na przeszkodzie budowy obwodnicy Jarosławia
Jedna z wielu narad w sprawie obwodowej w Jarosławiu | Fot. Zofia Krzanowska
Jedna z wielu narad w sprawie obwodowej w Jarosławiu
Fot. Zofia Krzanowska
Podczas narady 16 października br. w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie, w której uczestniczyli przedstawiciele GDDKiA w Rzeszowie, Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, właściwych samorządów, zapadła decyzja o budowie drogi obwodowej Jarosławia w oparciu o znowelizowaną we wrześniu 2008 r. tzw. specustawę. Dla przejeżdżających przez Jarosław i codziennie borykających się z zakorkowanymi drogami w mieście jest świetna informacja, ponieważ w II kwartale przyszłego roku rozpocznie się budowa obwodnicy Jarosławia.
Ta inwestycja czeka na realizację już 30 lat i w tej chwili dla Jarosławia nie ma pilniejszej sprawy.
W chwili obecnej procedura związana z wydaniem pozwolenia na budowę, wygląda następująco: do 15 listopada br. dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad złoży wniosek do Wojewody Podkarpackiego o wydanie decyzji celu publicznego, co automatycznie skutkuje przerwaniem prowadzanych procesów wywłaszczeniowych. Do trzech miesięcy od złożonego wniosku, wojewoda zobowiązany jest wydać pozwolenie na budowę obwodnicy i automatycznie GDDKiA w Rzeszowie staje się właścicielem wszystkich działek leżących w pasie obwodnicy. Spośród wszystkich działek (leżących na terenie Gmin: Miasto Jarosław, Jarosław i Pawłosiów) 17 % działek nie zostało sprzedanych, ponieważ ich właściciele nie zgadzają się na ich sprzedaż. W sytuacji wejścia procedur specustawy, osoby te otrzymywać będą odszkodowania za zajęte pod obwodnicę nieruchomości.
Dla Jarosławia to świetna informacja, długo zabiegaliśmy o skorzystanie ze specustawy, wreszcie się udało, cieszę sie ogromnie, że w czerwcu 2009 r. rozpocznie sie budowa najbardziej upragnionej dla jarosławian inwestycji” - mówi burmistrz Andrzej Wyczawski.
Iwona Międlar
Numery archiwalne
Maj 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31