Strona główna » Nasze wydawnictwa » Październik, nr 10 (192) / 2008 » Kultura
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

Październik, nr 10 (192) / 2008

Tylko jedno zdjęcie
W piątkowy wieczór, 3 października 2008 r. w Galerii Rynek 6 został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „Tylko jedno zdjęcie” oraz otwarto wystawę pokonkursową.
Był to wyjątkowy konkurs, gdyż został reaktywowany po długich 17 latach przerwy. Każdy z artystów mógł zgłosić tylko jedno zdjęcie, a zdjęć nadesłanych było aż 79, nie tylko z Polski, ale również z Litwy, Białorusi i Ukrainy.
Celem konkursu były konfrontacje artystyczne fotografików polskich i zagranicznych, ich tendencje oraz kierunki. Wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ niebywale interesujące były nadesłane prace, które zmuszają do refleksji i zadumy. Niektóre z nich są reporterskie, kreacyjne, inne są inscenizowane lub są też czystym dokumentem. Dyrektor MOK w Jarosławiu Teresa Piątek otwierając wystawę wyraziła radość z reaktywacji wystawy. Zdaniem komisji, inicjatywa konkursu jest cenna, warto ją kontynuować i nadać formę konkursu międzynarodowego. Komisja artystyczna w składzie: Małgorzata Dołowska, Leszek Kurpiewski, Mieczysław Cybulski, Jerzy Wygoda, Dominika Prokuska, dokonała następującego podziału nagród. Grand Prix nie przyznano, nagrodę Burmistrza Miasta Jarosławia otrzymał: Maciej Dariusz Duczyński z Rudy Śląskiej za pracę „Jeden”, nagrody pieniężne ufundowane przez Marszałka Województwa Podkarpackiego otrzymali: I nagroda 1.200 zł Grzegorz Lizakowski z Mielca za pracę „Oczy jak święty gniew”, II nagroda 1.000 zł Wasyl Titow z Mogilewa za pracę „Complimant”, III nagroda 800 zł Tadeusz Biłozor z Jeleniej Góry za pracę „Brzoza”. Cztery wyróżnienia, po 400 zł ufundowane przez Urząd Miasta Jarosławia i Miejski Ośrodek Kultury otrzymali: Tomasz Pastyrczak z Zielonej Góry za pracę „Rain Man”, Agata Daszkowska z Katowic za pracę „Zagubiony”, Anna Pomykalska z Krakowa za pracę „Anusia”, Monika Stachnik-Czapla z Krakowa za pracę „bez tytułu”.
Medale Stowarzyszenia Fotoklubu RP oraz nagrody pieniężne ufundowane przez Urząd Miasta Jarosławia i Miejski Ośrodek Kultury otrzymali: Złoty Medal i 600 zł Agnieszka Szafirska z Rzeszowa za pracę „Czarne myśli”, Srebrny Medal i 500 zł Andrzej Furs z Wetliny za pracę „Rybacy”, Brązowy Medal i 400 zł Wojciech Domagała z Kielc za pracę „Chata Boryny”. Nagrodę Fundacji Fotografia dla Przyszłości otrzymał: Marek Stańczyk z Siemianowic za pracę „Pusta przestrzeń”, nagrodę Gazety Jarosławskiej otrzymał: Tomasz Gilarski z Jarosławia za pracę „bez tytułu”, nagrodę Winnic Jarosławskich otrzymał Cezary Dubiel ze Szczecina za pracę „Symfonie płotu”.
Magdalena Rożek
Numery archiwalne
Maj 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31