Strona główna » Nasze wydawnictwa » Październik, nr 10 (192) / 2008 » Kultura
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

Październik, nr 10 (192) / 2008

W MOK-u głosimy Herberta
Fot. Iwona Międlar

W Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu miała miejsce dwudniowa przygoda z poezją „U wrót doliny”- spotkanie z poezją Zbigniewa Herberta zrealizowana w ramach projektu „Herbert” ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorami przedsięwzięcia był Miejski Ośrodek Kultury, Urząd Miasta Jarosławia i Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Fredry. Autorką projektu jest Zofia Kolasa.

Na zaproszenie do warsztatów i konkursu recytatorskiego zgłosiło się ponad pięćdziesiąt osób - głównie uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Jarosławia i regionu.
Komisja w składzie Elżbieta Tkacz - dyr. MBP, Józef Baran - poeta i publicysta, Przemysław Tejkowski - aktor, dyr., Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie oceniała recytację poezji Herberta. Program obejmował jeszcze warsztaty poetyckie, które zaowocowały dwoma etiudami („U wrót doliny” i „Siódmy anioł”) prezentowanymi przed finałową częścią programu. „ Z o s t a ł b y m tutaj jeszcze dłużej, niewiele czasu mieliśmy na zabawę poezją, ale mam nadzieję, że taka forma pracy jeszcze się powtórzy, bo młodzież rewelacyjnie się zaangażowała” - powiedział podsumowując warsztaty Przemysław Tejkowski.
Komisja zdecydowała się przyznać: I nagrodę Mateuszowi Odachowskiemu z Leżajska, dwie II nagrody Paulinie Gronkiewicz z Jasła i Aleksandrze Winiarskiej z Jarosławia, dwie III nagrody Dominice Pruchnik z Lubaczowa i Paulinie Wnęk z Jasła.
Wyróżnienia otrzymali: Joanna Niedźwiecka- Cybulak, Magdalena Sołek, Monika Urban, Nataliia Kochman, Ola Jachimska, Katarzyna Pawelec, Stanisław Czternastek, Joanna Wajda, Dominika Szuba.
Nagrodą specjalną za interpretację tekstu Zbigniewa Herberta z motywem anioła przyznano Magdzie Babik z Lubaczowa Maciejowi Penarowi z Sanoka.

Iwona Międlar
Numery archiwalne
Czerwiec 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30