Strona główna » Nasze wydawnictwa » Styczeń-Luty, nr 1-2 (195-196) / 2009 » Sesja Rady Miasta
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

Styczeń-Luty, nr 1-2 (195-196) / 2009

Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta 29.12.2008

W dniu 29 grudnia 2008 r. o godz. 10.00 w sali narad jarosławskiego Ratusza odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Przyjęcie uroczystej oprawy wiązało się z wręczeniem Złotych Odznak „Za zasługi Dla Miasta Jarosławia”.
Z tej okazji na sesję przybyli: burmistrz Andrzej Wyczawski, wiceburmistrzowie: Stanisław Misiąg i Bogdan Wołoszyn, posłowie na Sejm RP: Tomasz Kulesza, Mieczysław Golba i Adrzej Ćwierz, wojewoda Mirosław Karapyta, starosta Tadeusz Chrzan, przedstawiciele Rady Powiatu z przewodniczącą Zofią Karwańską na czele, radni, naczelnicy wydziałów, duchowieństwo z ks. archiprezbiterem Andrzejem Surowcem.
Uroczystość rozpoczęła się od wręczenia wyróżnień, a otrzymali je:

  • Ks. Rektor Henryk Rykała - w wieloletniej posłudze kapłańskiej związany z parafią pw. Świętego Ducha w Jarosławiu, wielki patriota wrażliwy na potrzeby człowieka, dający świadectwo wierności nauce Kościoła.
  • Krystyna Kieferling - historyk, znawca dziejów Jarosławia i regionu, jej publikacje służą upowszechnianiu historii i kultury tego miasta. 
  • Józef Marmurowicz - przewodniczący Zarządu Rejonowego PCK w Jarosławiu, propagator idei honorowego krwiodawstwa. 
  • Maria Kaczor - anestezjolog jarosławskiego szpitala, przyczynia się do ratowania życia ludzkiego, zaangażowana w pracę w strukturach samorządu lokalnego. Radna Rady Miasta Jarosław w latach 2002-2006. 
  • Stanisław Zwoliński - przewodniczący Związku Byłych Członków AK, dla młodzieży wzór postawy patriotycznej, autor publikacji historycznych. Niecały miesiąc po otrzymaniu Odznaki - 22 stycznia zmarł w wieku 87 lat.

Odznaczeni, dziękując za wyróżnienie ich osiągnięć podkreślali, iż tego rodzaju nagroda jest mobilizacją i zachętą do kontynuowania działań w dziedzinach im bliskich.
Poza tym ksiądz Rektor Henryk Rykała zaznaczył, że dostrzeganie dobra płynącego od starszych ludzi - również kapłanów - jest oznaką wielkiej wrażliwości tych, którzy przyznają te odznaki. Dla wojewody podkarpackiego Mirosława Karapyty sylwetki odznaczonych stanowią całkowite spektrum, odzwierciedlające życie miasta Jarosławia: osoba duchowna, lekarz, człowiek o zasługach dla krwiodawstwa, żołnierz AK, historyk.
...Naszym darem dla innych jest służba. Gotowi do ofiar i wyrzeczeń, tym co umiemy, do czego zostaliśmy powołani, powinniśmy dzielić się z innymi... Tak przypominał ks. prałat Andrzej Surowiec. Praca osób zasłużonych dla Miasta Jarosławia jest przykładem takiej właśnie służby.
Na zakończenie, w świątecznym nastroju, przy dźwiękach kolęd w wyk. Moniki Oziębło oraz Kingi Zalot wszyscy zebrani połamali się opłatkiem.

Przewodniczący Rady Miasta Jarosławia
Janusz Szkodny
STANISŁAW ZWOLIŃSKI
STANISŁAW ZWOLIŃSKI
JÓZEF MARMUROWICZ
JÓZEF MARMUROWICZ
MARIA KACZOR
MARIA KACZOR
KS. HENRYK RYKAŁA
KS. HENRYK RYKAŁA
KRYSTYNA KIEFERLING
KRYSTYNA KIEFERLING
Numery archiwalne
Maj 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31