Strona główna » O Jarosławiu » Jarosławy » Jarosławy 2007 » Anna Ekiert
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Anna Ekiert

AKTYWNOŚĆ SPOŁECZNA

Anna Ekiert - jest emerytką mieszkającą w Przemyślu. Przez 14 lat pracowała w Powszechnej Spółdzielnii Spożywców „Źródło" w Przemyślu, a przez 18 w Stronnictwie Demokratycznym. Znalazła uznanie w środowisku lokalnym, o czym świadczy fakt, że przez dwie kadencje była radną Miejskiej Rady Narodowej. Jest Przewodniczącą Rady Osiedla im. Krasińskiego w Przemyślu, Prezesem Rady Nadzorczej Powszechnej Spółdzielni Spożywców, a także wieloletnim członkiem i działaczem Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Ma ponad 40-letnie doświadczenie w działalności Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, w którym pełni funkcję Prezesa Rady Nadzorczej. Otrzymała wiele nagród i odznaczeń, wśród których najważniejsze to: Srebrny Krzyż Zasługi, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Honorowa Odznaka Rzemiosła oraz inne odznaki: Zasłużony Działacz Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, Zasłużony Działacz Ruchu Spółdzielczego, Za Zasługi Dla Województwa Przemyskiego i Zasłużony Dla Miasta Przemyśla.

Za swoją aktywną pracę otrzymała wiele podziękowań m.in. Ministra Pracy i Polityki Społecznej - za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju pomocy społecznej; Wojewody Podkarpackiego - za wkład pracy w niesienie pomocy osobom i rodzinom oczekującym wsparcia; Rektora Wyższej Szkoły Administracji i Zarządzania w Rzeszowie - za pomoc w organizowaniu uczelni; Prezydenta Miasta Przemyśla - za krzewienie idei niesienia pomocy potrzebującym oraz szereg podziękowań za udział w pracach samorządu.

Z Jarosławiem związana jest sercem, gdyż współpracując z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej organizuje wiele akcji na rzecz dzieci. Są tutaj Mikołajki, zbiórki odzieży i żywności. Pani Anna Ekiert realizuje program żywnościowy Unii Europejskiej PEAD polegający na zaopatrywaniu w żywność osób potrzebujących. Dzięki niej codziennie wydawane są posiłki w otwartym dwa lata temu punkcie „Jeden Grosz" przy ul. Bandurskiego w Jarosławiu. Z tej pomocy skorzystało już ok. 5 tysięcy osób. Pani Anna uczestniczy też w organizowaniu kolonii letnich dla dzieci z rodzin najuboższych oraz wczasów dla osób starszych.