Strona główna » O Jarosławiu » Jarosławy » Jarosławy 2007 » Krzysztof Peszko
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Krzysztof Peszko

PROMOCJA MIASTA

Krzysztof Peszko - jest znanym w Jarosławiu fotografem i videooperatorem. Posiada dyplom mistrza fotografii. Od 1976 r. aktywnie działał w klubie fotograficznym "ATEST 70" uczestnicząc w wystawach klubowych i plenerach. Od 1999 r. jest członkiem Jarosławskiego Towarzystwa Fotograficznego „ATEST 2000". Trzy lata później został przyjęty do Związku Polskich Fotografików Przyrody o/Lubelski. Należy także do Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręgu Roztoczańsko-Podkarpackiego.

Publikacje wykonanych przez niego fotografii ukazały się w prasie ogólnopolskiej już w latach 80-tych - debiutował w „Gościńcu" zdjęciem z otwarcia Podziemnej Trasy Turystycznej w Jarosławiu. Nieco później jego zdjęcia publikowane były w czasopismach kolorowych oraz dziennikach w Kanadzie i USA. Pierwsza jego indywidualna wystawa została zorganizowana w Klubie EMPiK w Jarosławiu w 1986 r.

Ma na swoim koncie kilka ważnych nagród. Pierwszą w życiu nagrodę odebrał w 1987 r. jako zwycięzca konkursu fotograficznego „Wieś Dzisiejsza". W latach 1987-90 zdobył nagrody i wyróżnienia za udział w konkursach zagranicznych w Hiszpanii, Sri Lance, Belgii, Holandii i na Łotwie. W latach 1993-1997 pracował w radiu Archidiecezji Przemyskim „Ave Maria".

Krzysztof Peszko jest wszędzie tam, gdzie odbywają się ważne uroczystości, ciekawe zdarzenia. Rejestruje imprezy kulturalne odbywające się na terenie miasta, m.in.: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej pn. „Pieśń Naszych Korzeni", koncerty, wystawy, spotkania. Potrafi dostrzec detale, których nie zauważamy na co dzień. Jego zdjęcia to profesjonalna fotografia.

Jest człowiekiem otwartym i życzliwym. Chętnie dzieli się wiedzą o sztuce fotografowania. Dlatego zaangażował się w prowadzenie warsztatów fotograficznych dla młodzieży działającej w Klubie Młodego Fotografa przy Dominikańskim Duszpasterstwie Młodzieży „BASZTA" w Jarosławiu.

Od kilku lat zajmuje się fotografią reklamową, komercyjną, obecnie również przyrodniczą. Posiada bank zdjęć w Internecie na stronie www.presfoto.prv.pl. Często możemy zobaczyć zdjęcia Krzysztofa Peszki w prasie ogólnopolskiej, ponieważ współpracuje z różnymi agencjami prasowymi.

W 2007 roku z własnej inicjatywy zrealizował i wydał dwa filmy promocyjne o zabytkach jarosławskich: „Jarosław. Wszystkie drogi prowadzą do rynku" oraz „Jarosławskie cmentarze".