Strona główna » O Jarosławiu » Jarosławy » Jarosławy 2007 » Danuta Matusz i ks. Tadeusz Piwiński
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Danuta Matusz i ks. Tadeusz Piwiński

OŚWIATA

Wśród tegorocznych laureatów JAROSŁAWA są dwie osoby, których działalności nie można opisać odrębnie.

Danuta Matusz - jest nauczycielem dyplomowanym języka polskiego. Od 1996 r. pracuje w I Liceum Ogólnokształcącym w Jarosławiu. Przez cały czas troszczy się o rozwój intelektualny młodzieży i kulturę języka. W 2000 r. i 2006 r. otrzymała Nagrodę Dyrektora Szkoły za zaangażowanie w pracę dydaktyczną i działalność społeczną. Znana jest z wielu ciekawych pomysłów, które sprawiają, że nauka w szkole staje się atrakcyjna.

Ks. Tadeusz Piwiński - jest kapłanem, katechetą i nauczycielem. Od 2001 r. pracował z dziećmi i młodzieżą w Kosinie, później w Zespole Szkół Mechanicznych i Drzewnych w Przemyślu, a od 2004 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Jarosławiu. Już od początku pracy w prestiżowym liceum naszego miasta wykazywał się ogromną aktywnością. Był dwukrotnie doceniony przez Dyrektora Szkoły za zaangażowanie w pracę dydaktyczną i działalność społeczną. Jest człowiekiem niezwykle aktywnym, otwartym i spontanicznym. Posiada świetny kontakt z młodzieżą i gronem pedagogicznym.

 

Zorganizowali wiele ciekawych koncertów m.in. Pospieszalskich, Mieczysława Szcześniaka, Katarzyny Groniec. To dzięki tym nauczycielom powstała w jarosławskim I Liceum Ogólnokształcącym - jedna z nielicznych w Polsce - klasa o profilu dziennikarskim. Na spotkania do szkoły zapraszali znanych dziennikarzy i ludzi świata kultury. W „ogólniaku" gościli więc: Kamil Durczok, Piotr Semka, Tomasz Sekielski, Andrzej Mrozowski, Szymon Hołownia, Anita Werner, Jolanta Pieńkowska. Na uwagę zasługuje wizyta reżysera Krzysztofa Zanussiego czy aktorów: Małgorzaty Kożuchowskiej, Mai Komorowskiej, Jana Peszka i Henryka Machalicy. Ich operatywność doprowadziła do współpracy z Wyższą Szkołą Europejską i spotkania z jej rektorem Jarosławem Gowinem. Profesjonalna edukacja dziennikarska młodzieży realizowana jest także podczas wyjazdów do redakcji TVN w Warszawie i RMF FM w Krakowie. Uczniowie mieli możliwość rozmowy z Justyną Pochanke, Brygidą Grysiak, Hubertem Urbańskim, Monika Olejnik i Beatą Pawlikowską. Sławę szkole przyniosła „Szansa na sukces" z udziałem Piotra Rubika zorganizowana w „Koperniku". Oboje troszczą się o rozwój zainteresowań młodzieży, dlatego organizują spotkania z teatrem krakowskim i warszawskim.