Strona główna » O Jarosławiu » Jarosławy » Jarosławy 2008 » Marta Zadorożna
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Marta Zadorożna

OCHRONA ZDROWIA

Marta Zadorożna - jest nauczycielką-bibliotekarką w Publicznym Gimnazjum Nr 1. Wcześniej, przez 20 lat była nauczycielką wychowania fizycznego w Liceum Ogólnokształcącym, Szkole Podstawowej Nr 1 i Liceum Ekonomicznym. Znana jest z działalności kulturalnej jako założycielka teatrzyku szkolnego, szkolnej grupy poetyckiej i kółka dziennikarskiego. Szósty rok nadzoruje redakcję „Gimzetki". Otrzymała wiele nagród od Dyrektorów Szkół, Burmistrza Miasta Jarosławia, a także Honorowe Odznaczenie Za Zasługi dla Oświaty Jarosławskiej.

Pani Marta jest również członkiem Stowarzyszenia „Grupa Poetycka", Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia oraz Klubu Miłośników Lwowa i Kresów Wschodnich.

Od marca 2003 r. jest prezesem Klubu Kobiet po Mastektomii „Amazonki". Bogata we własne doświadczenia zna problemy kobiet dotkniętych nowotworem sutka i prowadzi dla nich ćwiczenia rehabilitacyjno-rekreacyjne w sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum Nr 1. Organizuje spotkania z lekarzami, psychologiem i rehabilitantem, a także spotkania towarzyskie i okolicznościowe.

Pani Marta Zadorożna bierze czynny udział w spotkaniach edukacyjnych w ramach akcji „Różowa wstążeczka" dla uczennic i ich matek we wszystkich szkołach średnich na terenie Jarosławia. Jest propagatorką badań mammograficznych i cytologicznych w środowisku i za pośrednictwem mediów. Udziela wsparcia i pomocy koleżankom, które niestety przegrały walkę z chorobą.