Strona główna » O Jarosławiu » Jarosławy » Jarosławy 2008 » Parafialny Klub Sportowy Kolping - sekcja tenisa stołowego i judo
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Parafialny Klub Sportowy Kolping - sekcja tenisa stołowego i judo

SPORT

Parafialny Klub Sportowy Kolping - sekcja tenisa stołowego i judo - Prezesem Sekcji jest ks. Andrzej Surowiec. Parafialny Klub Sportowy Kolping obchodził w tym roku 10-lecie istnienia. Był to kolejny rok sukcesów, szczególnie w tenisie stołowym, judo, strzelectwie sportowym i sekcji upowszechniania sportu.

Jako pierwsza w Klubie powstała w 1998 r. sekcja tenisa stołowego. Obecnie Klub Sportowy Kolping posiada zespół seniorów w I lidzie, zespół seniorów w II lidze oraz zespół młodzików w V lidze. Bardzo duże sukcesy odnoszą najmłodsi zawodnicy. W klasyfikacji klubowej, zarówno młodzicy, jak i żacy zajmują I miejsce w województwie podkarpackim, którzy w mijającym - 2008 - roku stawali aż 19 razy na podium w konkurencjach indywidualnych i drużynowych. Te sukcesy tenisiści zawdzięczają swoim trenerom: Kamilowi Dziukiewiczowi i Bogusławowi Czerepowi.

Pięć lat, a więc od 2003 działa sekcja judo, w której trenowało łącznie ponad 200 zawodników. Obecnie sekcja liczy 76 zawodników. Założycielem i trenerem sekcji jest ks. Stanisław Dyndał - dyplomowany trener judo. Od początku młodzi judocy zdobywali czołowe miejsca w Turniejach Okręgowych i Mistrzostwach Województwa, a w ostatnich latach w Międzynarodowych Turniejach Dzieci. Największy sukces odnieśli podopieczni ks. Stanisława 15 listopada tego roku na Mistrzostwach Polski w Warszawie, gdzie zdobyli 5 medali: l złoty, 3 srebrne i l brązowy. Parafialny Klub Sportowy Kolping i działające w nim sekcje doskonale promują nasze miasto w dziedzinie sportu.