Strona główna » Nasze wydawnictwa » grudzień, nr 12 (132) / 2003 » Sesja Rady Miasta
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

grudzień, nr 12 (132) / 2003

SESJA RADY MIASTA (04.12.2003)

Gościem nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Jarosławia 4 grudnia 2003 r. był Robert Korzeniowski, któremu radni nadali tytuł Honorowego Obywatela Miasta. Wśród zaproszonych do udziału w uroczystości byli m.in. Poseł na Sejm RP Mieczysław Kasprzak, Radni Sejmiku Województwa Podkarpackiego: Marek Lewicki i Mirosław Karapyta, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Mieczysław Czyż, Dowódca Garnizonu Jarosław ppłk. Kazimierz Piotrowicz, Zastępca Komendanta Policji Janusz Dymek, Komendant Powiatowej Straży Pożarnej Marek Kondracki, Prezes Jarosławskiej Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości Dariusz Woźniak, Dyrektor Muzeum Jarosław Orłowski oraz Burmistrzowie: Janusz Dąbrowski, Marian Muzyczka i Tadeusz Pijanowski.

Na początku przypomniałem życiorys Mistrza i jego osiągnięcia. "Pierwszy ogólnopolski sukces sportowy odniósł p. Robert na spartakiadzie młodzieży w Rzeszowie w 1985 r. Później miejscem sukcesu były stadiony - a właściwie - ulice miast Europy i świata: trzy razy złoty medal olimpijski, trzy razy złoto na mistrzostwach świata, mistrzostwa Europy oraz tytuł Najlepszego Sportowca Polski w 1998 r. w plebiscycie Przeglądu Sportowego". Wielu obecnych na sesji pamięta poprzednią wizytę Roberta Korzeniowskiego w 2000 r., kiedy otrzymał duży kalendarz na cztery lata, w którym zapisał "Rok 2004: Ateny - startować - wygrać".

W imieniu Rady Miasta i własnym złożyłem życzenia spełnienia obietnicy z zapewnieniem, że "już od dzisiaj trzymamy kciuki". Robert Korzeniowski jest człowiekiem otwartym na potrzeby ludzi, dla których los nie był łaskawy. Często uczestniczy w aukcjach charytatywnych. Dochód z aukcji przeprowadzonej w 2000 r. na budowę Grupowego Domu Rodzinnego wynosił ok. 6 tys. zł. Pan Robert Korzeniowski to Ambasador Fair Play przy Radzie Europy, to ambasador Jarosławia i Podkarpacia.

Po otrzymaniu Aktu Nadania Honorowego Obywatelstwa, Robert Korzeniowski powiedział: "Jest to dla mnie nie tylko honor, ale i obowiązek, który na siebie z wielką radością przyjmuję. Jarosław był i będzie dla mnie miejscem, w którym spędziłem najpiękniejsze lata dzieciństwa, miastem ciągle idealizowanym. Będę trenował, będę walczył i postaram się wygrać w 2004 r. Mogę państwa zapewnić, że Jarosław będzie miał przynajmniej jednego reprezentanta na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach 2004 r.".

Powiedział również o programie rozwoju sportu w województwie podkarpackim oraz o inicjatywie powołania Uczniowskich Klubów Sportowych "Korzeniowski.pl" w Szkole Podstawowej Nr 10, Publicznym Gimnazjum Nr 5, a także w szkołach w Laszkach i Miękiszu Nowym.

Podczas swego pobytu w Jarosławiu Robert uczęszczał do Szkoły Podstawowej Nr 1. Jego wychowawczynią była p. Barbara Cerlich. Podczas sesji otrzymała od swego ucznia wiązankę kwiatów wraz z życzeniami imieninowymi. Pani Cerlich wyrecytowała wiersz, który napisała dla swego ucznia. Kwiaty swemu starszemu koledze wręczyła młodzież z Publicznego Gimnazjum Nr 1.

Spotkanie, którego kontynuacja odbyła się w mniej oficjalny sposób, w Wielkiej Izbie kamienicy Rynek 6, upłynęło w bardzo serdecznej i życzliwej atmosferze.

Przewodniczący Rady Miasta Jarosławia
Marian Janusz
Zdjęcia Bartosz Kłoda
Przewodniczący Rady Miasta Marian Janusz wręcza Robertowi Korzeniowskiemu Akt Nadania Honorowego Obywatelstwa Jarosławia.
Przewodniczący Rady Miasta Marian Janusz wręcza Robertowi Korzeniowskiemu Akt Nadania Honorowego Obywatelstwa Jarosławia.
Numery archiwalne
Maj 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31