Strona główna » Nasze wydawnictwa » kwiecień, nr 4 (124) / 2003 » Różne
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

kwiecień, nr 4 (124) / 2003

"Bądź uosobieniem dobroci Boga..."

Tak zatytułowano wieczór literacko-muzyczny zorganizowany w Restauracji "Relax u Słowika" przez Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia i Powiatowy Urząd Pracy w Jarosławiu. Półtoragodzinna impreza, która odbyła się 20 marca, zgromadziła blisko 90 słuchaczy - sympatyków literatury i muzyki, miłośników Jarosławia i nauczycieli.

Na uroczystość przybył wicestarosta Janusz Kołakowski, kierownik Powiatowego Urzędu Pracy w Jarosławiu Kazimierz Ziobro, dyrektorzy placówek upowszechniania kultury z Jarosławia i Przemyśla, członkowie SMJ. Swoją twórczość zaprezentowali absolwenci warsztatów dziennikarskich prowadzonych przy Centrum Pracy PUP w Jarosławiu. Są to młodzi ludzie posiadający różne zawody i różny zakres doświadczenia.

Ich pasją jest praca twórcza. Wieczór sponsorowany przez p. Tadeusza Słowika, obejmował prezentację umiejętności artystycznych osób bezrobotnych, które pragną być zauważone w środowisku. Adrianna Fudali, polonistka, mająca na swoim koncie pracę w rozgłośni niemieckiej i aktorskie próby na scenie, wyrecytowała utwory poetyckie, Jerzy Gągoł, zecer linotypista, przedstawił własne kompozycje do tekstów Matki Teresy z Kalkuty, ks. Twardowskiego i Riabinina (śpiewał akompaniując sobie na gitarze - przyp. HG), Artur Wierzbieniec, technik mechanik, przeczytał zebranym własne opowiadania, z których część trafiła na łamy "Nowej Okolicy Poetów". Całość poprowadziła Katarzyna Hardysz - absolwentka LO im. M. Kopernika.

Było przy tej okazji wiele życzliwych słów uznania dla młodych artystów, dla organizatorów i sponsorów. Przedstawiciele władz i PUP oraz inni goście otrzymali pamiątkowe płyty CD z nagraniami J. Gągoła. Wręczono dyplomy uznania dla T. Słowika i Prezesa Zarządu SMJ Józefy Frendo.

Należy podkreślić, że warsztaty dziennikarskie cieszą się wśród osób bezrobotnych dużą popularnością. Trzykrotnie, także w roku bieżącym, Centrum Pracy PUP otrzymało liczące się wsparcie finansowe od Owens - Illinois Polska S.A. Szczególną życzliwość okazuje z ramienia tej Firmy Prezes Włodzimierz Rząsa.

Henryk Grymuza
Numery archiwalne
Maj 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31