Strona główna » Nasze wydawnictwa » kwiecień-maj, nr 4-5 (174-175) / 2007 » Kultura
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

kwiecień-maj, nr 4-5 (174-175) / 2007

V spotkania edukacyjne

W dniu 24.03.br. w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. J. Słowackiego w Jarosławiu odbyły się już po raz piąty "Spotkania Edukacyjne", organizowane przez doradców metodycznych rejonu jarosławskiego, dyrekcję i nauczycieli ZSLiT w Jarosławiu. Honorowy patronat nad Spotkaniami objął poseł na Sejm RP Andrzej Ćwierz. Spotkanie otworzyła Maria Żak - dyrektor szkoły, która powitała zaproszonych gości, m.in.: posła Andrzeja Ćwierza, zastępcę burmistrza Jarosławia Bogdana Wołoszyna, ks. Jana Częczka, doradców metodycznych, nauczycieli.

Poseł Andrzej Ćwierz wręczył dyplomy z podziękowaniami doradcom metodycznym i osobom, które wniosły duży wkład w organizację Spotkań Edukacyjnych, a mianowicie: Marii Żak, Marii Ćwierz i Marii Ferenc.

Wykład inauguracyjny nt. "Wkład Polski w kulturę duchową Europy w ostatnich dziesięcioleciach" wygłosił ks. Jan Częczek. Nawiązywał w nim do najlepiej rozwiniętej w Polsce sieci tajnego nauczania, przywoływał przykłady heroizmu, który przejawiał się w obronie narodu żydowskiego i wskazywał na działania Papieża Polaka Jana Pawła II i Benedykta XVI mówiąc: "Bóg szykuje dla nas wielkie sprawy, najpierw wybierając na Papieża Polaka, a następnie Niemca".

Następnie goście obejrzeli pokaz, w którym wystąpiły uczennice ZSLiT w Jarosławiu prezentujące najnowsze trendy w świecie mody. Wśród przedstawionych modeli dominowały suknie balowe, nie zabrakło fasonów w zmysłowej czerwieni, połyskliwym srebrze i złocie, modnej w tym sezonie butelkowej zieleni i ponadczasowej bieli. Kroje ciekawe, bardzo kobiece, aplikacje, ozdobniki i dodatki wprowadzone z fantazją.

Następnie przeprowadzono warsztaty dla nauczycieli z języka angielskiego, języka niemieckiego, matematyki, geografii i przyrody, języka polskiego, historii, sztuki i wiedzy o kulturze. Spotkaniom towarzyszyła bogata prezentacja wydawnictw edukacyjnych.

Marta Puńko - Maciałek
Numery archiwalne
Maj 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31