Strona główna » Nasze wydawnictwa » kwiecień-maj, nr 4-5 (174-175) / 2007 » Kultura
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

kwiecień-maj, nr 4-5 (174-175) / 2007

Konkurs Piosenki Europejskiej w Trójce
Nauczyciele języków obcych i muzyki Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Jarosławiu zorganizowali, już po raz piąty międzyszkolny Konkurs Piosenki Europejskiej. Impreza odbyła się 15.03.2007 r. i cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczestników jak i publiczności.
W konkursie, którego celem jest rozwijanie nie tylko zdolności wokalnych, ale również znajomości języków obcych, wzięło udział 15 uczniów z jarosławskich szkół podstawowych i 13 uczniów z gimnazjów. Wykonywali oni piosenki w języku angielskim i niemieckim. Zaprezentowali się głównie soliści, choć można było też posłuchać współczesnych piosenek wykonywanych przez duety lub kilkuosobową grupę wokalną. Wszyscy wykonawcy śpiewali do przygotowanego podkładu muzycznego. Śpiewający uczniowie zaprezentowali wysoki poziom językowy i wokalny utworów.
W kategorii szkół podstawowych jury, przyznało:
  1. miejsce dla Mateusza Wysockiego ze Szkoły Podstawowej Nr 10 za wykonanie piosenki w języku niemieckim "Ein verrückter Tag".
  2. miejsce dla Moniki Oziębło ze Szkoły Podstawowej Sióstr Niepokalanek, która zaśpiewała w języku angielskim utwór "What ive been looking for".
  3. miejsce zdobyła Paulina Duma ze Szkoły Podstawowej Nr 11, która zaprezentowała piosenkę w języku angielskim "Im alive".
W kategorii szkół gimnazjalnych jury przyznało po dwa równorzędne pierwsze, drugie i trzecie miejsca, w związku z bardzo dobrym przygotowaniem językowym i zdolnościami wokalnymi młodych wykonawców.
  1. miejsce zdobyły ex equo Anna Kroczek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich za wykonanie piosenki "The show must go on" oraz Kamila Kostka z Publicznego Gimnazjum Nr 3 za piosenkę anglojęzyczną "Unfaithful".
  2. miejsce "wyśpiewali": Kamila Koszła z Publicznego Gimnazjum Nr 2 piosenką w języku angielskim "Memory" oraz Karol Argasiński z Publicznego Gimnazjum Nr 5 za utwór "To where you are".
  3. miejsce wywalczyły: Maria Skobyłko z Prywatnego Gimnazjum Sióstr Niepokalanek za piosenkę "Spiders web" oraz Dominika Skowrońska z Publicznego Gimnazjum Nr 2 za piosenkę wykonaną w języku niemieckim "Was ist passiert?".
Wyróżnienie zdobyła Paulina Kochanowicz z Publicznego Gimnazjum w Piwodzie - zaśpiewała ona piosenkę "Only hope".
Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali z rąk pani Ewy Jankowskiej, dyrektor PG 3 dyplomy uczestnictwa, zwycięzcy nagrody rzeczowe, a nauczyciele, którzy przygotowali uczniów do konkursu, podziękowania.
Organizatorzy konkursu: Justyna Iwanowicz, Ewelina Rząsa, Anita Stec - Skrzypek, Katarzyna Sawińska i Bernard Augustynowicz nie kryją zadowolenia z poziomu prezentowanych utworów i umiejętności językowych dzieci i młodzieży. Mają nadzieję, że kolejne edycje międzyszkolnego Konkursu Piosenki Europejskiej będą cieszyć się jeszcze większym zainteresowaniem
Katarzyna Sawińska
Numery archiwalne
Maj 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31