Strona główna » Nasze wydawnictwa » Październik, nr 10 (192) / 2008 » Z życia miasta
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

Październik, nr 10 (192) / 2008

Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Jarosławia
Plac przed kolegiatą podczas Mszy św. | Fot. Anita Banaś
Plac przed kolegiatą podczas Mszy św.
Fot. Anita Banaś

„Chcemy modlitwą różańcową opasywać rodziny miasta i archidiecezji...”.

Dnia 11 października br. tymi słowami ks. prałat Marian Bocho, proboszcz parafii pw. Bożego Ciała w Jarosławiu witał pielgrzymów na placu przed kolegiatą.
W sobotnie przedpołudnie do jarosławskiej kolegiaty przybyło 5 tys. wiernych z Róż Żywego Różańca z całej archidiecezji. Wspólnota zgromadziła się, aby oddać cześć Matce Bożej Śnieżnej zwanej również Matką Bożą Różańcową. W uroczystościach udział wzięło 70 kapłanów.
Październik jest miesiącem szczególnej aktywności wiernych z Róż Żywego Różańca. W ubiegłym roku spotkanie wspólnot miało miejsce w Zagórzu.
Tegoroczna pielgrzymka rozpoczęła się w jarosławskich świątyniach, w których zgromadzili się wierni z archiprezbiteratów: jarosławskiego, łańcuckiego, przemyskiego, krośnieńskiego, sanockiego i bieszczadzkiego. W akcję zaangażowały się jarosławskie kościoły: Chrystusa Króla, Miłosierdzia Bożego, NMP Królowej Polski, Matki Bożej Bolesnej, św. Mikołaja i Stanisława biskupa oraz kościół pw. Trójcy Przenajświętszej. W świątyniach wygłoszona została katecheza przez archiprezbiterialnego duszpasterza róż. Kolejno pielgrzymi udali się do Kolegiaty na uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem księdza biskupa Adama Szala. Kościół został udekorowany 200 różami, których barwy symbolizowały Tajemnice Różańca. Różowe kwiaty przypominały o tajemnicy radosnej, czerwone - o bolesnej, białe - o chwalebnej, natomiast żółte - o tajemnicy światła. Podczas Eucharystii wierni z Kolegiaty otrzymali z rąk biskupa Złotą Różę, która przez rok pozostanie we wspólnocie parafialnej.

Anita Banaś
Numery archiwalne
Maj 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31