Strona główna » Nasze wydawnictwa » Październik, nr 10 (192) / 2008 » Oświata
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

Październik, nr 10 (192) / 2008

Jubileusz Szkoły Sióstr Niepokalanek
Fot. Iwona Międlar
Jubileusz piętnastu lat wznowienia działalności Prywatnej Szkoły Sióstr Niepokalanek im. bł. Marceliny Darowskiej w Jarosławiu obchodzono 21 września br. Uroczystości rozpoczęto od Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. bp. Adama Szala, z udziałem duchowieństwa jarosławskiego na czele z ks. prałatem Andrzejem Surowcem - archiprezbiterem. Podczas homilii ks. bp Adam Szal wyraził wdzięczność za dzieło wychowawcze, jaki siostry z oddaniem prowadzą w Jarosławiu.
W modlitwie poza uczniami, gronem pedagogicznym, absolwentami szkoły, rodzicami uczestniczyły siostry n i e p o k a l a n k i - z siostrą generalną matką Wawrzyną, byłe wychowawczynie, w tym także pamiętające czasy szkolne sprzed pół wieku. Władze samorządowe reprezentował burmistrz Andrzej Wyczawski z zastępcą Bogdanem Wołoszynem, obecni byli także dyrektorzy jarosławskich placówek oświatowych, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Anny Jenke.
Nie jest łatwo pokazywać piękno świata, uwrażliwiać na potrzeby innych, uczyć umiłowania Ojczyzny i jej historii - siostrom to się z powodzeniem udaje; wychowankowie tej szkoły zdobywają najlepsze uczelnie, a kapitał duchowy, pomaga wielu z nich dokonywać dobre życiowe wybory” - powiedział burmistrz Andrzej Wyczawski.
Na część artystyczną złożyły się występy absolwentów i uczniów, największą niespodzianką okazał się mini koncert w wykonaniu wychowanki sióstr niepokalanek - szkoły w Szymanowie - Joanny Cortes - śpiewaczki Opery Narodowej w Warszawie.
Dla sympatyków muzyki miłym zakończeniem uroczystości był wieczorny koncert Joanny Cortes w kościele pw. Chrystusa Króla. W różnorodnym repertuarze śpiewaczki znalazły się zarówno arie operowe - „Halabarda” z opery „Carmen” Georgesa Bizeta, jak również piosenki Edith Piaf, czy „Barka”.
W sobotę dodatkowo także w kościele pw. Chrystusa Króla odbył się koncert w wykonaniu artystek: Agi Viburno (także wychowanki szymanowskiej szkoły ss. niepokalanek) oraz Zuzanny Bednarek.
Iwona Międlar
Numery archiwalne
Maj 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31