Strona główna » Nasze wydawnictwa » Styczeń-Luty, nr 1-2 (195-196) / 2009 » Z życia miasta
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

Styczeń-Luty, nr 1-2 (195-196) / 2009

Orkiestra zagrała

W niedzielę, 11 stycznia 2009 r. 447 wolontariuszy kwestowało podczas XVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kwestowali nie tylko w Jarosławiu, ale również w Pruchniku, Pawłosiowie, Wiązownicy, Mołodyczu, Radymnie, Radawie, Wierzbnej, Muninie, Dobkowicach, Szówsku, Tuczempach oraz na przejściu granicznym w Korczowej. Patronat honorowy objął Burmistrz Miasta Jarosławia Andrzej Wyczawski. Głównym organizatorem akcji jest Teresa Krasnowska - prezes Jarosławskiego Stowarzyszenia Oświaty i Promocji Zdrowia. Do akcji włączyły się wszystkie szkoły z powiatu jarosławskiego, a także organizacje pozarządowe: Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia, PCK, ZHP, Stowarzyszenie Poszkodowanym w Wypadkach Komunikacyjnych „Bezpieczne Życie” w Jarosławiu, Stowarzyszenie „Wspólna Troska”, Podkarpacka Sieć Szkół Promujących Zdrowie - Rejon Jarosław, Polski Związek Głuchych - oddział w Jarosławiu.
Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy towarzyszyło wiele imprez kulturalnych. W hali sportowej MOSiR został rozegrany Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar WOŚP. Puchary dla najlepszych drużyn, strzelców i bramkarzy wręczyli: poseł dr Andrzej Ćwierz, burmistrz Andrzej Wyczawski oraz naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta Joanna Mordarska.
Puchary odebrały drużyny: W kategorii seniorów:
I miejsce MKS Kańczuga
II miejsce Golbalux Wiązownica
III miejsce KS Piast Tuczempy
IV miejsce JKS 1909 Jarosław
V miejsce TS MKS San Jarosław
W kategorii trampkarzy młodszych:
I miejsce KS Piast Tuczempy
II miejsce TS MKS San Jarosław
III miejsce JKS 1909 Jarosław
IV miejsce Golbalux Wiązownica
V miejsce MKS Kańczuga
Po rozgrywkach sportowych XVII Finał WOŚP przeniósł się do Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie odbywały się pokazy taneczne w wykonaniu wychowanków Powiatowego Ogniska Baletowego w Jarosławiu oraz degustacja tortu w kształcie serca upieczonego przez młodzież z ZSSChiO w Jarosławiu. Za sam tort zebrano ponad 588 zł. W przerwach Teresa Krasowska prowadziła licytację przedmiotów.
W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała pieniądze na wczesne wykrywanie chorób onkologicznych u dzieci. Fundacja zamierza udzielić wsparcia ośrodkom podstawowej opieki zdrowotnej oraz 18 ośrodkom onkologii i hematologii dziecięcej. W dobie dynamicznych przemian, spychania na dalszy plan relacji międzyludzkich istnieją na szczęście kwestie potrafiące jednoczyć nas we współczesnym dążeniu do konkretnego celu. WOŚP od 17 lat dostarcza dowodów na to, że w człowieku drzemią ogromne pokłady dobra. Jarosławianie i cała Polska to udowodniły.

Magdalena Rożek
Numery archiwalne
Czerwiec 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30