Strona główna » Nasze wydawnictwa » marzec, nr 3 (149) / 2005 » Kultura
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

marzec, nr 3 (149) / 2005

Świętowanie w "Jedenastce"
Święto SP Nr 11 im. A. Mickiewicza w Jarosławiu obchodzili uczniowie z trzech szkół | Fot. I.M.
Święto SP Nr 11 im. A. Mickiewicza w Jarosławiu obchodzili uczniowie z trzech szkół
Fot. I.M.
Archiwalny tom Kroniki Szkolnej | Fot. Iwona Międlar
Archiwalny tom Kroniki Szkolnej
Fot. Iwona Międlar

"Młodości, ty nad poziomy wylatuj...", takim hasłem zainaugurowano 15 grudnia 2004 r. obchody jubileuszu 110-lecia Szkoły Podstawowej Nr 11 im. Adama Mickiewicza w Jarosławiu. Uroczystości rocznicowe połączone były ze świętem szkoły.

W kościele oo. Reformatów odprawiona została Msza św. celebrowana przez o. Gwardiana Pacyfika i o. ArkadiuszaChuchrę - katechetę z udziałem uczniów, kadry pedagogicznej i rodziców. Następnie w budynku szkolnym świętowano rocznicę powstania szkoły, mieliśmy możliwość podziwiania wystaw okolicznościowych oraz prac uczniów w ramach wystaw pokonkursowych. Szkoła Podstawowa Nr 11 wygrała bowiem konkurs ogłoszony przez Ministra Edukacji Narodowej pod nazwą "Janko Muzykant"; projekt "jarosławski" nosi nazwę "Spotkania z Wieszczem". Do udziału w projekcie Dyrektor szkoły zaprosiła Zespoły Szkół w Ujkowicach i Pawłosiowie. Ogniwem łączącym dla szkół jest patron- Adam Mickiewicz. Warsztaty teatralne odbywały się równocześnie w trzech placówkach podobnie jak konkursy literackie, plastyczne i recytatorskie. Zajęcia teatralne prowadziła aktorka Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie Małgorzata Machowska.

Szkoła Podstawowa Nr 11 im A. Mickiewicza wszystkie ważne wydarzenia zapisuje w Kronice Szkolnej, W trakcie wystawy można było obejrzeć jej pierwsze tomy, która nieprzerwanie prowadzona jest od września 1958 r. Wielu obecnych absolwentów odnajdywało swoje wizerunki na pożółkłych nieraz fotografiach ...

Po spotkaniu szkolnym wszyscy zostali zaproszeni do Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu.

W uroczystościach w MOK wzięli udział m.in. Przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Petry, Wicestarosta Janusz Kołakowski, przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Przemyślu Elżbieta Lemek, Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Jarosław Pagacz, Burmistrz Janusz Dąbrowski, Zastępca Burmistrza Tadeusz Pijanowski, Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej UM Bogdan Wołoszyn, Dyrektor Zespołu Szkół im. A. Mickiewicza w Ujkowicach Zofia Gaweł, Dyrektor Zespołu Szkół im. A. Mickiewicza w Pawłosiowie Maria Maziarek, Prezes SMJ Józefa Frendo, Dyrektor MBP Elżbieta Tkacz oraz wszyscy nauczyciele, emerytowani pracownicy szkoły, uczniowie, rodzice i sympatycy szkoły. Występy artystyczne poprzedziła część oficjalna- Burmistrz Miasta Janusz Dąbrowski złożył na ręce dyrektor A. Korczewskiej wyrazy uznania za prace i zaangażowanie kadry pedagogicznej szkoły w rozwój dzieci i młodzieży. "Czucie i wiara silniej mówią do mnie, niż mędrca szkiełko i oko; ta prawda o zmaganiu się w życiu człowieka dwóch płaszczyzn, nauki i wiary, w Państwa szkole przybiera formę wzajemnego przenikania się i współpracy, a nie rywalizacji. Nie jest to łatwe, sami wiemy" - powiedział Burmistrz J. Dąbrowski. Część artystyczna przygotowana przez uczniów trzech szkół (w ramach projektu "Spotkania z Wieszczem") zasługuje na szczególne uznanie. Inscenizacje utworów A. Mickiewicza wykonane przez młodych artystów porwały publiczność. Nauczyciele SP 11 w osobach Magdaleny Makowskiej, Agaty Magnowskiej, Alicji Droździel, Iwony Piotrowskiej, ze szkół zaprzyjaźnionych Iwetty Gładki (ZS Ujkowice), Anny Goryl (ZS Pawłosiów) szczególnie zaangażowani byli w przygotowania programu artystycznego.

Dyrektor SP 11 Anna Korczewska szczególne słowa podziękowania skierowała do rodziców; dzięki włożonej pracy scenografia w Miejskim Ośrodku Kultury oraz kostiumy młodych aktorów prezentowały się imponująco.

Iwona Międlar
Numery archiwalne
Czerwiec 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30