Strona główna » Nasze wydawnictwa » marzec-kwiecień, nr 3-5 (136-137) / 2004 » Z życia miejskich przedszkoli...
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

marzec-kwiecień, nr 3-5 (136-137) / 2004

Z życia Miejskiego Przedszkola Nr 3
"Jak wesoło dziś w przedszkolu, wkoło słychać brawa, gra muzyka już od rana, przecież to karnawał..." - tak właśnie było w dniu 28 stycznia 2004 r. w Miejskim Przedszkolu Nr 3 im. Marii Kownackiej. Przedszkolaki gościły teatr "Bazyl" z Radymna z ciekawą interpretacją baśni H.Ch. Andersena "O królowej śniegu". Aktorzy do wspólnej zabawy włączyli wszystkie tajemnicze postaci w strojach: biedronek, żaczków, motyli, księżniczek, królewiczów, batmanów i wielu innych. Barwny korowód pląsał się w rytm muzyki, razem z wodzierejem. Ciekawe konkursy i wspaniałe nagrody zachęciły wszystkie dzieci do aktywnego popisywania się swoimi zdolnościami. Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich gości na wspólny poczęstunek, a chwile spędzone razem na długo pozostaną w pamięci.


* * *


Olbrzymią niespodziankę i radość wszystkim przedszkolakom z MP 3 uczestniczącym w konkursie plastycznym pt. "Mikołaj, jakiego znam", który trwał od 10 listopada 2003 r. do 9 stycznia 2004 r. pod patronatem Zarządu Powszechnej Spółdzielni Spożywców "Społem" w Jarosławiu sprawiła w dniu 29 stycznia 2004 r. Prezes Spółdzielni mgr Alicja Jużyniec ogłaszając wynik: I miejsce dla naszego przedszkola i nagroda - football i słodycze. Dziękujemy za owocną współpracę z Zarządem PSS "Społem".


* * *W grupie "Róże" - dzieci 6-letnich pod kierunkiem wychowawczyni mgr Aliny Mazur został ogłoszony konkurs plastyczny na "Kukłę - Marzannę". To była wspólna działalność techniczno - plastyczna rodziców i dzieci. Wyniki konkursu ogłoszono w dniu 19.03.2004 r.

I miejsce zajęła kukła - Oli Malawskiej, II miejsce zajęła kukła - Patryka Wojtaszka, III miejsce zajęła kukła - Kasi Kalemby. Zgodnie z tradycją ludową i przyśpiewkami "Żegnaj Marzanno, ty zimowa panno (...) wszystkie kukły zostały spalone w ogrodzie przedszkolnym pod bacznym okiem konserwatora przedszkola pana Mariusza Jamrugiewicza.

* * *


Dzieci z grupy "Róże" i "Stokrotki" - gościły z muzyką w Przedszkolu Niepublicznym im. E. Bojanowskiego prowadzonym przez SS Służebniczki NMP NP w dniu 23.03.2004 r. Wychowawczyni grupy "Róże" mgr Alina Mazur wygłosiła prelekcję nt.: "Zwyczaje ludowe witania wiosny w naszym regionie". Dzieci 6 - letnie w pięknych, barwnych strojach ludowych zaprezentowały tańce ludowe, które stały się inspiracją do zabaw integracyjnych. Zaś dzieci 5, 6-letnie z grupy "Stokrotki" pod kierunkiem mgr Aliny Mazur i Magdaleny Strączkowskiej zaprezentowały ciekawe utwory i tańce ludowe wg Batii Strauss pt. "Aktywność muzyczno - ruchowa na podstawie metody aktywnego słuchania muzyki". Taka forma prezentacji muzyki klasycznej zachęciła wszystkie przedszkolaki do wspólnych zabaw. Siostry podziękowały młodym artystom słodkimi upominkami i gromkimi brawami. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone.
Za wszelką wspólpracę dziękują nauczycielki
i Dyrektor Przedszkola
Numery archiwalne
Czerwiec 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30