Strona główna » Nasze wydawnictwa » marzec-kwiecień, nr 3-5 (136-137) / 2004 » Kultura
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

marzec-kwiecień, nr 3-5 (136-137) / 2004

Dzieci ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 4 nie mają czasu się nudzić

Świetlicowe życie

O dzieciach ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 4 i ich wychowawczyniach można usłyszeć często. Są stałymi bywalcami różnego rodzaju kulturalnych imprez naszego miasta. Zawsze z sukcesem reprezentują swoją szkołę w międzyświetlicowych konkursach, odbywających się w Przemyślu.

12 lutego br. grupa świetlicowych dziewczynek z SP 4, tworzących zespół taneczny "Kajm", wzięła udział w III Międzyświetlicowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych "Taniec z rekwizytem". - Dziewczynki świetnie zaprezentowały układ taneczny do piosenki znanej wokalistki, In - Grid. Uczestniczki otrzymały gromkie brawa i pamiątkowe dypolmy z wyróżnieniem - wspomina wychowawczyni świetlicy, Barbara Eider - Chodań, która wraz z wychowawczynią Danutą Baczą przygotowała uczennice do występu. W skład grupy "Kajm" wchodzą: M. Parzniewska, A. Gamrat, K. Błahuta, O. Maciewicz, J. Stepaniak, K. Gołąb oraz J. Staromiejska.

Udział dzieci z SP 4 w przemyskich międzyświetlicowych imprezach to już tradycja. W listopadzie minionego roku, podczas IV Międzyświetlicowej Olimpiady, zdobyły II miejsce (wśród 14 szkół). Uczennice wzięły też udział w IV Międzyświetlicowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek.

Świetlica SP 4 uczy dzieci otwartości oraz wrażliwości wobec ludzi chorych i samotnych. Dowodem na to są występy w Schronisku im. św. Brata Alberta, Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym i innych tego typu placówkach.

Zdaniem wychowawczyń, tego typu działania świetliowe dzieci nabierają szczególnego znaczenia w świetle ewangelicznych słów: "Coście uczynili jednemu z tych braci moich najmniejszych, mnieście uczynili".

Świetlica "Czwórki" pozwala rozwijać swoim podopiecznym zainteresowania. Uczniowie często prezentują swoje prace plastyczne w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury oraz spotykają się z miejscową poetką, Anną Gajdą. Świetlicowe dzieci i ich bliscy tworzą jedną rodzinę. Dowodem na to są wspólne spotkania z okazji świąt.

Barbara Iwasieczko
Piotr Czech
Szkoła Podstawowa nr 4 w Jarosławiu
Numery archiwalne
Czerwiec 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30