Strona główna » Nasze wydawnictwa » marzec-kwiecień, nr 3-5 (136-137) / 2004 » Kultura
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

marzec-kwiecień, nr 3-5 (136-137) / 2004

Z życia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jarosławiu

Miejska Biblioteka Publiczna w Jarosławiu zaprasza do współpracy szkoły i placówki kulturalno-oświatowe. Obecnie jesteśmy w okresie wdrażania dwóch programów edukacyjnych: informacji europejskiej i regionalnej. W ramach tych programów organizowane są ciekawe imprezy i lekcje biblioteczne. Na uwagę zasługuje cykl spotkań z ciekawymi ludźmi naszego miasta

Dnia 12.03.2004 r. w Oddziale dla Dzieci naszym gościem była p. Zofia Krzanowska - rzecznik prasowy Burmistrza Miasta Jarosławia. Spotkanie miało charakter warsztatów dziennikarskich. Wzięli w nim udział uczniowie ze świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarosławiu wraz z wychowawcami, p. mgr Barbarą Eider i p. mgr Danutą Bacza. Spotkanie miało bardzo interesujący przebieg. Pani Zofia Krzanowska dzieliła się nie tylko wiedzą dziennikarską, ale również z pasją opowiadała o naszym mieście, jego historii i zabytkach oraz o wybitnych jego mieszkańcach. Największy entuzjazm wzbudziła "zabawa w małych dziennikarzy" w czasie, której dzieci miały okazję mówić do mikrofonu i nagrywać na dyktafon.

Spotkanie cieszyło się tak dużym zainteresowaniem wśród dzieci, że pytaniom nie było końca. Również w marcu naszym gościem była p. Anna Gajda - poetka oraz zasłużona dla naszego miasta działaczka. Pani Anna Gajda spotkała się z uczniami klas 1V a i IV d SP nr 4 w Jarosławiu, wraz z wychowawczyniami: p. mgr Moniką Skrzypek i p. mgr Renatą Wojtowicz oraz pedagogiem szkolnym p. mgr Anetą Kisiel.

Spotkanie upłynęło w niezwykłej, niemal bajkowej atmosferze. Poetka czytała dzieciom swoje wiersze, opowiadała o Jarosławiu, jego zabytkach oraz wybitnych mieszkańcach miasta. Wprowadziła dzieci w zaczarowany świat swojego dzieciństwa; wszyscy byliśmy zachwyceni barwnością jej opowieści.

W czytelni głównej naszej biblioteki odbyły się lekcje biblioteczne z zakresu edukacji europejskiej.

Młodzież z Gimnazjum nr 4 i Gimnazjum w Zapałowie - to laureaci wielu konkursów wiedzy o integracji europejskiej, którzy w nagrodę wyjechali na wycieczkę do Brukseli. Wyjazd ten poprzedziły zorganizowane w naszej bibliotece lekcje pt. "Europejska podróż", które miały na celu pogłębienie wiedzy na temat zintegrowanej Europy, w szczególności o roli Brukseli jako jej stolicy.

8 marca br. w lekcji uczestniczyła młodzież z Gimnazjum nr 4 w Jarosławiu z p. mgr Krystyną Klimczak, a dnia 9.03.2004 r. młodzież z Gimnazjum w Zapałowie z p. mgr Kazimierą Starzyk i p. mgr Beatą Walerianowicz.

Tradycją już jest prowadzenie edukacji czytelniczej i medialnej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W miesiącu marcu odbyły się dwie lekcje z uczniami klasy I LO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu na temat "Katalogi czytelni MBP, jako źródła informacji".

Wyrażamy nadzieję, że nasza współpraca ze środowiskiem oświatowym będzie się nadal rozwijać, a zainteresowanych nauczycieli prosimy o podanie tematów, które w przyszłości moglibyśmy wspólnie realizować.

mgr Elżbieta Tkacz dyrektor MBP w Jarosławiu
Numery archiwalne
Czerwiec 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30