Strona główna » Nasze wydawnictwa » marzec-kwiecień, nr 3-5 (136-137) / 2004 » Komunikaty
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

marzec-kwiecień, nr 3-5 (136-137) / 2004

Inwestorzy w Jarosławiu

Komunikat prasowy, 9.03.2004

Dzięki wspólnym działaniom Starosty Jarosławskiego Tomasza Oronowicza i Burmistrza Miasta Jarosławia Janusza Dąbrowskiego została zlokalizowana w Jarosławiu inwestycja firmy Lear Corporation Poland, efektem której zostanie utworzonych w Jarosławiu co najmniej 500 nowych miejsc pracy na terenie obecnych Zakładów Przemysłu Dziewiarskiego Jarlan. Firma Lear będzie prowadzić działalność w budynkach na terenie podstrefy Jarosław Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec. Po uruchomieniu, w zakładzie będzie realizowana produkcja tapicerki samochodowej, głównie do aut włoskich.

Cieszy szczególnie to, że nasze miasto wygrało rywalizację o tę inwestycję m.in. z lokalizacjami na Litwie, Słowacji i Turcji. Udało się to Jarosławiowi, z korzyścią dla nas wszystkich, ten sukces był możliwy tylko dzięki dobrej współpracy miedzy Starostą i Burmistrzem Miasta Jarosławia oraz poparcia Rady Miasta Jarosławia i Powiatu Jarosławskiego.

Komunikat prasowy, Rzeszów 19.03.2004

Spółka Lider ARTUR została nowym inwestorem branżowym fabryki ciastek w Jarosławiu. Propozycja spółki Lider ARTUR oraz biznes plan dla fabryki w Jarosławiu została zaakceptowana przez LU Polska. Lider ARTUR stopniowo rozpocznie działalność w fabryce w Jarosławiu i do końca 2004 roku przejmie cały zakład.

Lider ARTUR jest producentem ciastek od 1993 r. i ma już dwie fabryki w Lipinach Starych/k Warszawy oraz w Radzyniu Podlaskim. Firma zatrudnia blisko 500 osób i w 2003 r. wyprodukowała 10 tys. ton ciastek. Od 2000 r. Lider ARTUR zanotował 79% wzrost produkcji i analogiczny przyrost przychodów w tym samym czasie, co potwierdza trafność przyjętej strategii, a także zachowanie proporcji między inwestycjami a wynikami sprzedaży. W ten sposób firma utrzymuje racjonalną i zdrową dynamikę wzrostu.

Firma Lider ARTUR produkuje szeroką gamę asortymentów. Są to biszkopty, ciasteczka kruche, ciasteczka nadziewane, krakersy i pierniczki. "Znakomicie sprawdza się rozszerzanie ilości i rodzajów produktów, dlatego też ta właśnie cecha, która była od zawsze naszym znakiem firmowym będzie dominować w naszej strategii. Nie chcemy być znani z jednego typu ciastek, chcemy być znani z ich różnorodności" - powiedział prezes Dołęgowski. Już od początku 2003 roku, w związku ze stałą dynamiką wzrostu, spółka Lider ARTUR poszukiwała możliwości rozwoju. Po dokładnym zastanowieniu i gruntownych analizach wybrano Jarosław. Zaproponowany program, w połączeniu z możliwościami produkcyjnymi fabryki zapewnia w ocenie prezesa Dołęgowskiego wspólny stabilny rozwój. "Moje długoletnie doświadczenie tak w handlu jak i produkcji pozwala mi twierdzić, że jestem w stanie wyprodukować dobry produkt i sprzedać go w najtrudniejszych nawet czasach" - powiedział prezes Dołęgowski. "Fabryka w Jarosławiu ma ogromny potencjał i wiem, że będzie kolejnym istotnym etapem w rozwoju mojej firmy. Jestem przekonany także, że moja firma stanie się równie istotnym elementem rozwoju regionu" - dodał prezes Lider ARTUR.

Numery archiwalne
Czerwiec 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30