Strona główna » Nasze wydawnictwa » marzec-kwiecień, nr 3-5 (136-137) / 2004 » Sport
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

marzec-kwiecień, nr 3-5 (136-137) / 2004

Ferie na sportowo

Hala sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jarosławiu przez okres ferii zimowych tętniła życiem dzięki bogatej ofercie skierowanej do dzieci i młodzieży pozostającej na ten czas w mieście. Największym zainteresowaniem wśród uczestników i kibiców cieszyły się rozgrywki drużyn podwórkowych w halowej piłce nożnej, koszykówce oraz tenisie stołowym.

Zarówno w pierwszym jak i w drugim tygodniu ferii rozgrywano Halowy Turniej Piłki Nożnej "Dzikich drużyn" w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i gimnazja, w którym uczestniczyło łącznie 25 drużyn (ponad 230 osób).

W kategorii szkół podstawowych zwycięzcami turnieju zostały drużyny: I miejsce - EKIPA z Jarosławia w składzie: M.Wach, A. Binkowski, M. Tomaszewski, B. Kosiński, T. Wysocki, M. Bojarski, D. Lewandowski, Ł. Walczak; II miejsce zajęła drużyna JKS II, a trzecią lokatę JKS I.

Królem strzelców w tej kategorii został: Mateusz Pietryna - JKS II i Michał Bojarski - EKIPA z Jarosławia, najlepszym bramkarzem wybrano Tomasza Wysockiego z JKS I.

W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyli: I miejsce HYDRAULICY w składzie: P. Śwost, P. Wywrocki, K. Sopel, A. Czajkowski, D. Kowal, J. Osuch, D. Gmyrek, P. Usiądek, M. Świst, Ł. Łuc; II miejsce zajęła drużyna SIKORKI, a trzecie ABSOLWENCI.

Królem strzelców został Kamil Sopel z drużyny Hydraulicy, najlepszym bramkarzem zaś Krzysztof Król z drużyny Śnieżne Bałwanki.

* * *


W drugim tygodniu ferii zorganizowano OTWARTY TURNIEJ "TRÓJEK KOSZYKARSKICH" w dwóch ( podobnie jak turniej piłki nożnej) kategoriach wiekowych.
W kategorii szkół podstawowych bezkonkurencyjną okazała się drużyna POLACY występująca w składzie: M. Kruk, D. Lewandowski, M. Bijarski, D. Madejowski. Kolejne miejsca zajęły drużyny: PIORUNY i ZESPÓŁ DAUNA.

W kategorii szkół gimnazjalnych najlepszą była drużyna PREZESURA z A. Pyzik, K. Ciapciak, M. Pikuła w składzie. Drugie miejsce zajął Zespół Tolka Banana, a trzecie drużyna JABŁKO-MIĘTA.

Obok rozgrywanych zawodów przez cały okres ferii młodzi sympatycy tenisa stołowego korzystali z możliwości nauki i doskonalenia swoich umiejętności w grze w tenisa stołowego. Najbardziej wytrwali już od wczesnych godzin rannych odwiedzali w tym celu halę sportową.

Organizatorami w/w imprez cieszących się dużym zainteresowanie byli: Wydział Edukacji i Kultury Fizycznej Urzędu Miasta oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji noszący od niedawna imię Burmistrza Adolfa DIETZIUSA.

Zwycięskie zespoły otrzymały okolicznościowe puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Miasta Jarosławia.

Rywalizacja juniorów starszych i młodszych

Hala sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji była areną zmagań juniorów starszych i młodszych, których stawką były puchary ufundowane (tradycyjnie turnieje odbywały się pod patronatem Burmistrza) przez Burmistrza Miasta Jarosławia.

W rywalizacji drużyn z rocznika 1985 (juniorzy starsi) uzyskano wyniki:

JKS 1909 - Orzeł Przeworsk 0:2
Orzeł - Polonia Przemyśl 1:2
JKS 1909 - Polonia 4:3
Orzeł - MKS Lubaczów 1:2
Polonia - MKS 0:5
JKS - MKS 2:2


W tej kategorii wiekowej zwyciężyła ekipa z Lubaczowa (7 pkt. - 9:3 0 przed drużynami: JKS 1909 (4 pkt. - 6:7), Orłem Przeworsk (3 pkt. - 4:3) i Polonią P-śl (3 pkt. - 5:10). Królem strzelców został Bartosz Pacuła z MKS Lubaczów zaś najlepszym bramkarzem wybrano Grzegorza Śmigielskiego (Orzeł), a zawodnikiem Piotra Demczyka z JKS 1909.

W kategorii juniorów młodszych (rocznik 1986) uzyskano wyniki:

JKS 1909 - Orzeł 3:2
Polonia - MKS 1:4
Orzeł - MKS 1:1
JKS 1909 - Polonia 6:0
Orzeł - Polonia 3:1
JKS 1909 - MKS 4:1

 

Gospodarze turnieju, którymi była drużyna JKS 1909 wygrała zawody bez straty punktu (9 pkt - 13:3) przed Orłem (4 pkt - 6:5), MKS (4 pkt.- 6:6), i Polonią (0 pkt - 2:13).

Najcelniejsze "oko" miał Michał Koneczny z JKS 1909, najlepszym bramkarzem uznano Łukasza Pietrasiewicza z Lubaczowa a najlepszym zawodnikiem - Macieja Tworzydło z ekipy Orła Przeworsk.

Zwycięskie zespoły oraz wyróżnieni zawodnicy otrzymali z rąk Zastępcy Burmistrza Miasta Jarosławia nagrody i dyplomy.

Marek Piotrowski
Numery archiwalne
Czerwiec 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30