Strona główna » Nasze wydawnictwa » kwiecień-maj, nr 4-5 (174-175) / 2007 » Różne
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

kwiecień-maj, nr 4-5 (174-175) / 2007

Goście z ambasady Stanów Zjednoczonych w naszym mieście

6-17 kwietnia br. w Jarosławiu i jego okolicach przebywali przedstawiciele Stanów Zjednoczonych: David H. L. Van Cleve - pierwszy sekretarz Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Barbara Rawińska-Pietras - specjalista ds. politycznych w Ambasadzie.

Będąc w naszych okolicach na zaproszenie posła Tomasza Kuleszy pierwszego dnia wizyty udali się w Bieszczady, zapoznali się także z problemami ruchu transgranicznego na największym podkarpackim przejściu granicznym w Korczowej.

Drugi dzień wizyty przebiegał w poszukiwaniu możliwości wzajemnej współpracy oraz metod wypracowania możliwości wzajemnego partnerstwa.

W spotkaniu z burmistrzem Jarosławia Andrzejem Wyczawskim w Urzędzie Miasta Jarosławia uczestniczyli poza Davidem H. L. Van Cleve i Barbarą Rawińską - Pietras, posłem Tomaszem Kulesza także: rektor PWSZ prof. Roman Fedan, Wiesław Krystecki, zastępca burmistrza Stanisław Misiąg. Zagadnienia poruszane podczas wizyty u burmistrza skupiły się wokół pomocy ze strony amerykańskiej w pozyskiwaniu inwestorów gospodarczych, prowadzenia zajęć popularno-naukowych dla studentów i uczniów jarosławskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Goście zainteresowali się problemami infrastrukturalnymi naszego miasta. "Wizyta była dla mnie sposobnością do przedstawienia szeroko pojętego potencjału gospodarczego naszego miasta w aspekcie gospodarczym (m.in. kapitał amerykański - czyli Owens Illinois oraz Lear Corporation) oraz wymiany kulturalnej i nawiąznaia partnerstwa doświadczeń, na razie były podejmowane wstępne ustalenia, ale mam nadzieję, że współpraca i wymiana słuchaczy/uczniów jarosławskich placówek edukacyjnych ze stroną amerykańską dojdzie do skutku i da wymierne korzyści" - powiedział burmistrz Andrzej Wyczawski.

Iwona Międlar
Fot. Iwona Międlar
Fot. Iwona Międlar
Numery archiwalne
Czerwiec 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30