Strona główna » Nasze wydawnictwa » kwiecień-maj, nr 4-5 (174-175) / 2007 » Różne
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

kwiecień-maj, nr 4-5 (174-175) / 2007

Latanie w przestworzach...
Członkowie - założyciele Aeroklubu podczas oględzin lądowiska w Laszkach.
Członkowie - założyciele Aeroklubu podczas oględzin lądowiska w Laszkach.

Miłośnicy szybowania w przestworzach mają od 15 kwietnia br. swoje Stowarzyszenie- Aeroklub Ziemi Jarosławskiej - w ramach którego będą mogli rozwijać swoje lotnicze pasje...

Jarosław Orłowski i Zenon Wajda - podjęli się utworzenia w naszym mieście Stowarzyszenia Aeroklub Ziemi Jarosławskiej. Tym pomysłem zainteresowało się wiele osób i kilkudziesięciu członków - założycieli Stowarzyszenia zebrało się w Urzędzie Miasta Jarosławia 15 kwietnia br. na I założycielskim zebraniu.

"Jako gospodarz Jarosławia - stolicy powiatu zapewniam o szerokiej pomocy dla Stowarzyszenia, popieram inicjatywę powołania oddziału Aeroklubu Polskiego w Jarosławiu, zdając sobie sprawę, że wypełnia ona pewną niszę w tym rejonie i umożliwi rozwój imponujących zainteresowań wielu mieszkańców naszej ziemi. Pasja ma to do siebie, że drzemie w człowieku niezależnie od przeciwności i utrudnień, dlatego doceniam takie inicjatywy i będę zawsze je wspierał" - powiedział burmistrz Andrzej Wyczawski.

Poparcia Stowarzyszeniu udzieliły władze Aeroklubu Polskiego i rzeszowskiego Aeroklubu, parlamentarzyści: Andrzej Ćwierz - popierający starania jarosławskich miłośników lotnictwa w kręgach Aeroklubu Polskiego, Mieczysław Golba, burmistrz Jarosławia Andrzej Wyczawski, Starostwo Powiatowe Jarosław w osobie Jacka Stańdy - wicestarosty, a wymierną pomoc okazał wójt Gminy Laszki - Adam Grenda, który zaoferował gminną ziemię dla startów i lądowania szybowców, awionetek, para-, czy motolotni. W spotkaniu założycielskim Stowarzyszenia brał udział także poseł Tomasz Kulesza.

"Potrzeba utworzenia takiej formacji w Jarosławiu jest ogromna, to duża szansa, którą musimy wykorzystać, ponieważ pasjonatów latania szybowcami, na para lub motolotniach, w naszym rejonie jest kilkunastu i dotąd nie mieliśmy warunków dla rozwijania naszych pasji - jeździliśmy do Krosna albo Stalowej Woli, teraz rozpościera się przed nami kolejna szansa, jestem pewien, że sympatyków latania w przestworzach będziemy mieć tutaj wielu" - twierdzi Witold Gilarski, czynny paralotniarz jarosławski, który brał udział w spotkaniu założycielskim Stowarzyszenia.

Prezesem Stowarzyszenia został wybrany burmistrz Jarosławia Andrzej Wyczawski, wiceprezesem Jarosław Orłowski - dyr. Muzeum - Kamienica Orsettich, zapalony miłośnik lotów, który wraz z Zenonem Wajdą - dyrektorem i równocześnie członkiem zarządu, jest inicjatorem powstania Stowarzyszenia w Jarosławiu.

"Dużym zaangażowaniem w powołanie naszej formacji wykazał się poseł Andrzej Ćwierz, który popierał nasze inicjatywy u władz Aeroklubu Polskiego. Dzięki szerokiemu spectrum zainteresowania mamy nadzieję na prężną działalność" - wyraził wdzięczność Zenon Wajda.

Przed Stowarzyszeniem jeszcze długa droga, po pierwsze w toku jest rejestracja jednostki w KRS, zagospodarowanie pasa startowego zgodnie z ogólnymi standardami - w Gminie Laszki, pozyskiwanie środków i sprzętu do prowadzenia aktywnej działalności. W toku jest także podpisanie porozrumienia międzygminnego pomiędzy burmistrzem Andrzejem Wyczawskim, a wójtem Laszek Adamem Grendą, zainteresowany wzajemną współpracą jest także Aeroklub niemieckiego Schönebeck, którego działalność jest bardzo aktywna.

26 maja 2007 r. planowane jest w Warszawie spotkanie z gen. Gromosławem Czempińskim - prezesem Aeroklubu Polskiego. W spotkaniu zarządu Aeroklubu z prezesami i dyrektorami regionalnych klubów weźmie udział także burmistrrz Andrzej Wyczawski. "Będę ubiegał się o pozyskanie sprzętu dla naszego klubu, tak byśmy mogli profesjonalnie rozpocząć działalność tuż po zagospodarowaniu pasa startowego w Gminie Laszki" - twierdzi burmistrz Andrzej Wyczawski.

Iwona Międlar
Numery archiwalne
Maj 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31