Strona główna » Nasze wydawnictwa » kwiecień - wydanie specjalne, nr 88 (4) / 2000 » Różne
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

kwiecień - wydanie specjalne, nr 88 (4) / 2000

Strona 9
OFERTA GOSPODARCZA

Dogodne położenie między Rzeszowem a Przemyślem, u zbiegu głównych szlaków komunikacyjnych od granicy państwa z Ukrainą we wszystkich kierunkach kraju oraz historyczna zabudowa Rynku z pięknym ratuszem, Muzeum w kamienicy Orsettich i podziemną trasą turystyczną, od lat przyciągają licznych turystów z kraju i zagranicy. Istotnym zadaniem, przed którym stoi Jarosław jest szybka budowa obwodnicy, która odciążyłaby zabytkowe centrum miasta od tranzytowego ruchu ciężarowego.

Jednak współczesny Jarosław to nie tylko urokliwe staromiejskie zabytki, lecz przede wszystkim szybko rozwijający się ośrodek przemysłowy z ugruntowaną pozycją na gospodarczej mapie Polski.

Doskonała lokalizacja przy międzynarodowej trasie E-40 Zgorzelec - Medyka i planowana budowa autostrady A-4 z dwoma zjazdami w odległości 5 km od centrum Jarosławia, stwarzają doskonałe warunki dla wszystkich inwestorów pragnących pomnażać swój kapitał w naszym mieście.

Prężnie rozwijające się przedsiębiorstwa, zarówno posiadające już ugruntowaną renomę, jak również mniej znane, powstałe w ostatnich kilku latach są bardzo atrakcyjnymi partnerami dla kontrahentów poszukujących ciekawej i różnorodnej oferty.

Położony 30 km przed nowo otwartym przejściem granicznym w Korczowej, przez którą w przyszłości przebiegać będzie autostrada łącząca Europę Zachodnią z Ukrainą i południową Rosją, Jarosław jest wprost wymarzonym miejscem do lokalizacji firm planujących gospodarczą ekspansję na chłonne rynki wschodnie.

O tym, że warto u nas inwestować świadczy bardzo udany proces prywatyzacyjny największych jarosławskich zakładów przemysłowych stawiający nasze miasto w ścisłej krajowej czołówce w tym względzie. Drogą kapitałową sprywatyzowano tak duże i znane przedsiębiorstwa, jak: Huta Szkła "Jarosław" S.A. z udziałem amerykańskiej Owens Illinois Inc., Zakłady Przemysłu Cukierniczego "San" S.A. z udziałem kapitału zagranicznego oraz Zakłady Mięsne "Jarosław" S.A. zakupione przez polskiego inwestora "Farm - Food" S.A. Programem Narodowych Funduszy Inwestycyjnych objęte zostały Zakłady Przemysłu Dziewiarskiego "Jarlan" S.A.

Wizerunek gospodarczy miasta tworzą także inne duże zakłady przemysłowe dobrze funkcjonujące w rynkowej rzeczywistości, jak chociażby:

- Jarosławskie Przedsiębiorstwo Budowlane "BUDEXIM" S.A.
- Państwowa Komunikacja Samochodowa,
- Zakład Gazowniczy,
- Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Mostowych.

Na terenie naszego miasta występują usługi niemal we wszystkich najpotrzebniejszych branżach, lecz zakres zapotrzebowań w tym względzie jest tak duży, że z powodzeniem powstają i funkcjonują nowe zakłady i warsztaty usługowe.

Posiadający jeden z większych potencjałów przemysłowych we wschodniej Małopolsce Jarosław, wzbogaci się niedługo o kolejną dużą inwestycję jaką niewątpliwie będzie finansowana prze angielską firmę Eastern Generation budowa nowoczesnej, ekologicznej elektrowni gazowej o mocy 120 MW, w miejscu wstrzymanej przed laty budowy kotłowni rejonowej przy ul. Grodziszczańskiej.

Do rozwoju naszego miasta w znaczący sposób przyczynia się także działające w Jarosławiu, Niezależne Forum Prywatnego Biznesu, organizujące cztery razy w roku wielobranżowe targi pod nazwą "Wielka Giełda Galicyjska". Udział w niej biorą producenci i dostawcy z Ukrainy, Słowacji, Włoch, Węgier, Niemiec, Czech, Litwy oraz z terenu całej Polski.

Pełniący rolę znaczącego ośrodka oświatowego Jarosław, z około 30 szkołami wszystkich stopni edukacyjnych, ze szkolnictwem wyższym włącznie, skupiającego niemal całą uczącą się okoliczną i miejscową młodzież gwarantuje, stały napływ młodej, wysoko kwalifikowanej kadry dla przedsiębiorców oferujących miejsca pracy.

Dobrze rozwinięta sieć komunikacyjna, zakończona kompleksowa telefonizacja miasta, rozbudowana infrastruktura, wolne obiekty i atrakcyjne tereny do zagospodarowania, nie wykorzystane rezerwy fachowej siły roboczej, prężnie rozwijający się handel i usługi, urodzajne, czyste ekologicznie tereny rolnicze sąsiednich gmin gwarantujące wysokiej jakości produkty rolne dla przetwórstwa rolno - spożywczego, są kolejnymi walorami zachęcającymi do inwestowania w naszym mieście.

Swoje miejsce znajdzie u nas każdy inwestor, który podejmie decyzję związania własnych finansowych interesów z naszym miastem.

* * * * *


Zapraszamy do współpracy i inwestowania w ramach długofalowego programu inwestycyjno - rozwojowego naszego pięknego miasta, łączącego bogatą historię z nowoczesnością.

Pamiętajcie - Jarosław to miasto, w którym można robić dobre interesy, a także mile spędzić czas na odpoczynku.

Numery archiwalne
Maj 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31