Strona główna » Nasze wydawnictwa » marzec, nr 3 (149) / 2005 » Sesja Rady Miasta
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

marzec, nr 3 (149) / 2005

Interpelacje i zapytania radnych - Sesja Rady Miasta Jarosławia z 07.03.2005 r.

Poniżej prezentujemy wnioski, zapytania i interpelacje Radnych RM, zgłoszone na sesji w dniu 7.03.br.

Wiceprzewodniczący Rady Miasta p. Jarosław Pagacz w imieniu Klubu Forum Prawicy i Ligi Polskich Rodzin przedstawił projekt stanowiska Rady Miasta Jarosławia w sprawie autolustracji, który zostanie rozpatrzony na najbliższej sesji Rady Miasta.

Radny p. Jacek Stańda odczytał stanowisko-protest Zarządu Powiatu Jarosławskiego Platformy Obywatelskiej w sprawie grupowych zwolnień w ZPDz ,,Jarlan". Podkreślił, że Zarząd Platformy popiera projekt utworzenia Spółek Pracowniczych na bazie przedsiębiorstwa. Zaapelował również do władz samorządowych wszystkich szczebli oraz do Wojewody Podkarpackiego o pomoc dla upadajacego ,,Jarlanu" (protest stanowi załącznik do niniejszego pisma).

Ponadto Radny poprosił o zamieszczenie w Biuletynie Informacyjnym Miasta Jarosławia informacji na temat możliwości przekazania 1 % podatku dochodowego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego, to jest: jak wypełnić formularz, jak przekazać środki, jakie organizacje funkcjonują na terenie miasta itp.

Poniżej przedstawiamy stanowisko w omawianej sprawie:

STANOWISKO ZARZĄDU
POWIATU JAROSŁAWSKIEGO
PLATFORMY OBYWATELSKIEJ RP

w sprawie grupowych zwolnień
w Zakładach Przemysłu Dziewiarskiego
"Jarlan" w Jarosławiu


Od 1 marca br. w ZPD "Jarlan" pracuje tylko 290 osób. Ponad 900 pracowników musiało pożegnać się z pracą. Upadłość firmy została ogłoszona na początku listopada ubiegłego roku. Firma ma ponad 30 milionów złotych zadłużenia. Platforma Obywatelska RP protestuje przeciwko grupowym zwolnieniom w "Jarlanie". Popiera natomiast projekt utworzenia spółek pracowniczych na bazie przedsiębiorstwa.

W większości zwolnieni pracownicy i ich rodziny pozostają bez środków do życia. Upadek firmy może spowodować problemy natury ekonomicznej w całym regionie. Dlatego wyrażamy stanowczy sprzeciw odnośnie zwolnień oraz prowadzonej polityki gospodarczej "Jarlanu".

Zwracamy się do władz samorządowych wszystkich szczebli oraz do Wojewody Podkarpackiego o pomoc dla upadającego "Jarlanu". Wyrażamy chęć uczestnictwa w naprawie finansów firmy poprzez wspieranie projektu spółek pracowniczych oraz pomoc w obsłudze prawnej.

Przewodniczący Zarządu Powiatu Jarosławskiego
Platformy Obywatelskiej RP
Tomasz Kulesza

Przewodniczący Rady Miasta Jarosławia
Marian Janusz
Numery archiwalne
Czerwiec 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30