Strona główna » Nasze wydawnictwa » grudzień, nr 12 (132) / 2003 » Różne
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

grudzień, nr 12 (132) / 2003

Dobrze być przedszkolakiem ...
3 października br. udana wycieczka do muzeum dzieci 6-letnich z grupy "Róże" Miejskiego Przedszkola Nr 3 im. Marii Kownackiej z wychowawczynią Aliną Mazur na długo pozostanie w ich pamięci. Ciekawe eksponaty muzealne zainteresowały dzieci, a portrety właścicieli Jarosławia i mieszczan stały się inspiracją do wielu ciekawych prac plastycznych. Pani kustosz zapoznała dzieci z historią grodu, jego właścicielami i burmistrzami.
Zwiedzając trasę podziemną im. Prof. Feliksa Zalewskiego, która odkryła przed dziećmi swoją tajemnicę i rolę w XVI wieku jako składu towaru na jarmarki jarosławskie słynne w całej Europie. Gościnnie p. mgr Krystyna Kieferling kustosz wystawy "Koncert malowany" zaprosiła przedszkolaków do oglądania instrumentów muzycznych z okresu XVI - XIX w. Dzieci podziękowały piosenką "... Ale marny przyszedł czas, więc parasol chroni nas, z saksofonu zamiast nut, płynie strumień - srebrny cud".

* * *

Wiele wrażeń i radości dostarczył dzieciom teatrzyk Płomyczek w bajce "O Krysi Kaprysi", który gościł w Miejskim Przedszkolu Nr 3 im. Marii Kownackiej 21 października 2003 r. Wspólna zabawa z aktorami i morał bajki utrwalił na długo w pamięci czarodziejskie słowa: proszę, dziękuję, przepraszam.

* * *

W dniu 29 października 2003 r. dzieci z grupy integracyjnej "Tulipany" Miejskiego Przedszkola Nr 3 im. Marii Kownackiej prowadzonej przez mgr D. Muzyczka i K. Wota w rewanżu odwiedziły dzieci i młodzież z Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego. Po serdecznym powitaniu uczestniczyły w terapii zajęciowej. Pełna akceptacja dzieci sprawnych inaczej umożliwiła ciepłą i miłą atmosferę. Grupa dzieci uczestniczyła w zajęciach w sali ceramicznej, podczas których miały okazję poznać proces odlewania figur z gipsu. Nowością było spotkanie z suczką Luną, biorącą udział w zajęciach z dogoterapii. Sprawiła ona dzieciom wiele radości we wspólnych zabawach. Pani plastyczka z ośrodka udekorowała buzie dzieci kolorowymi motywami roślinnymi. Uwieńczeniem spotkania była pyszna kiełbasa z grila. Pełne wrażeń dzieci wróciły do przedszkola. Nie bójmy się wspólnych spotkań z dziećmi niepełnosprawnymi.

* * *

Dzieci 6-letnie z Miejskiego Przedszkola Nr 3 im. Marii Kownackiej w dniu 24 listopada 2003 r. z grupy "Róże" gościnnie wystąpiły w ciekawym repertuarem w Katolickim Centrum Kultury przy parafii Chrystusa Króla. Wszystkim zaproszonym gościom bardzo się podobał występ młodych artystów w strojach i tańcach ludowych, które świadczą o kultywowaniu tradycji regionalnych w przedszkolu.
Za serdeczność i gościnność dziękuje wychowawczyni Alina Mazur i Dyrektor Przedszkola Dorota Muzyczka

* * *

Dzień 26 listopada 2003 r. w naszym przedszkolu na długo pozostanie w pamięci dzieci, gdyż wróżby andrzejkowe, ciekawe zabawy i popisy w tańcach dyskotekowych uświetniły czas spędzony w przedszkolu. Pani Dyrektor mgr Dorota Muzyczka umiliła wspaniałymi nagrodami uczestników konkursów: taniec z balonem na gazecie, przeciąganie liny, wiszącego jabłka, wyścigi w workach i wiele innych. Wesoła, taneczna i skoczna muzyka inspirowała w taneczne pląsy wszystkich zebranych gości.
Sponsorom nagród serdecznie dziękujeDyrektor MP 3 Dorota Muzyczka

Dzieci, nauczyciele
i Dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 3Niecodzienni goście Miejskim Przedszkolu Nr 4

Dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 4 w Jarosławiu miały okazję gościć u siebie dwóch funkcjonariuszy z Komendy Policji w Jarosławiu wraz z psem Redem. Nasze spotkanie zorganizowane zostało w celu zapoznania dzieci przedszkolnych z pracą policjanta.

Dzieci miały okazję zobaczyć mundur policjanta i obejrzeć akcesoria policyjne, którymi na co dzień posługują się funkcjonariusze policji. Pan dzielnicowy zapoznał dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po ulicach i przechodzenia przez jezdnię.

Niewątpliwą atrakcją spotkania był pies policyjny Red. Dzieci z zapartym tchem obserwowały umiejętności psa, który posłusznie i bezbłędnie wykonywał polecenia swojego pana. Przedszkolaki zostały zapoznane ze sposobem zachowania się w momencie, gdy pies stanowi zagrożenie dla dziecka. Dzieci ośmielone i zaciekawione spotkaniem z policjantami zaczęły spontanicznie zadawać pytania, które głównie dotyczyły psa Reda. Na zakończenie spotkania dzieci miały okazję obejrzenia radiowozu policyjnego.

Minione spotkanie stanowiło inspirację do podejmowanych przez dzieci zabaw tematycznych i prac plastycznych. Dzień z Policjantem z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych wychowanków.

Składamy serdeczne podziękowania Komendantowi Powiatowej Policji w Jarosławiu za umożliwienie spotkania, które mamy nadzieję zaowocuje w przyszłości dalszą współpracą naszej placówki z Komendą Policji.

Pragniemy w przyszłości zaprosić do naszego przedszkola jeszcze innych ciekawych ludzi.

Dzieci, nauczyciele
i Dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 4

Numery archiwalne
Maj 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31