Strona główna » Nasze wydawnictwa » maj, nr 6 (90) / 2000 » Różne
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

maj, nr 6 (90) / 2000

Strona 8
Fakty, wydarzenia, rocznice

"Jajeczko Wielkanocne"


20 kwietnia br. odbyło się spotkanie krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia. "Jajeczko Wielkanocne" dało okazję nie tylko do złożenia sobie życzeń wielkanocnych osobom, które są zrzeszone w stowarzyszeniu, lecz również do utrzymania łączności z jarosławiakami. W spotkaniu wzięła udział delegacja Zarządu Miasta z Burmistrzem Janem Gilowskim na czele, delegacja powiatu jarosławskiego oraz przedstawiciele niektórych jarosławskich firm. Prezes krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Wiktor Bojarski po powitaniu zaproszonych gości i członków stowarzyszenia, wprowadził wszystkich w świąteczną i rodzinną atmosferę. Grając i akompaniując na akordeonie zachęcił zgromadzonych do odśpiewania wielu okolicznościowych pieśni. Pani Jadwiga Górska sekretarz Zarządu Stowarzyszenia dbała nie tylko o to, by gościom niczego nie brakowało, ale przekazała Burmistrzowi Gilowskiemu ważne informacje z życia Stowarzyszenia. Cieszyć może fakt, że dzięki Zarządowi w szeregi oddziału Stowarzyszenia w Krakowie wstępują młodzi ludzie - którzy po ukończeniu studiów i związaniu swoich losów z Krakowem nie zapominają o swoich korzeniach. Następne spotkanie odbędzie się w Jarosławiu i to niekoniecznie z powodu jakiejś okazji.

Andrzej Wyczawski


* * *


Współpraca z WSP w Rzeszowie


6 kwietnia 2000 r. przedstawiciele Zarządu Miasta Jarosławia, Stowarzyszenia na Rzecz Utworzenia Wyższych Uczelni w Jarosławiu i Stowarzyszenia Małopolskiego podpisali porozumienie z Wyższą Szkołą Pedagogiczną w Rzeszowie w sprawie prowadzenia w Jarosławiu działalności dydaktycznej i naukowej rzeszowskiej uczelni. Planowane jest utworzenie 3-letnich studiów zawodowych w systemie zaocznym na kierunku pedagogika, praca socjalna oraz profilaktyka uzależnień. Ponadto zorganizowane będą studia podyplomowe zgodnie z potrzebami środowiska lokalnego. Z.K.

* * *


Wrzeciono 2000


W dn. 18-19 stycznia br. w Nowej Sarzynie odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Poetyckiego "Wrzeciono 2000", na który nadesłano 136 zestawów wierszy z Litwy, Włoch, Ukrainy, USA, Francji i Polski. Oprócz laureatów wymienionych w Biuletynie z lutego 2000 pragnę dodać, że wyróżnienie honorowe otrzymała Marta Dobosz za wiersz o tematyce religijnej pt. "Paciorek". Marta Dobosz jest studentką II roku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Jarosławiu. Należy do Grupy Poetyckiej działającej przy Towarzystwie Muzycznym w Jarosławiu.

"Paciorek"
Jeśli zawołasz
Panie
przyjdę z wdzięcznością

przyniosę Ci
na otwartej dłoni
paciorek...
a w nim
schowaną
zalęknioną wiarę

- jedyne
co pozostanie mi
z życia;
malutki dar
dla Ciebie
* * *

wybacz, że
z całego różańca łask
zachowam
tylko to.
* * *


Wielka Majówka


"Najdłuższy weekend stulecia" upłynął w naszym mieście pod znakiem doskonałej zabawy na stadionie. Muzyka, muzyka i jeszcze raz muzyka. Gwiazdą tegorocznej imprezy był zespół Lombard, choć publiczność doskanale bawiła się również podczas występów solistów i zespołów lokalnych oraz znanych już z poprzednich wizyt: Galicji z Rzeszowa, Bocca delle Verita z Dynowa, Ad Libitum i Syriusza z Przemyśla.* * *


10 lat samorządu


W dniu 8 maja br. w kościele św. Mikołaja i św. Stanisława biskupa, JE Ks. Abp Ignacy Tokarczuk przewodniczył Mszy św. w intencji pracowników administracji, samorządów i urzędów. Wygłosił też wspaniałe kazanie.

* * *


10 lat "Dwunastki"


w dniach 26 - 27 maja odbędą się uroczyste obchody 10-lecia istnienia Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2. W programie Msza św. w bazylice Matki Bożej Bolesnej (26.05. g. 900), konkurs wiedzy o szkole i patronach, okolicznościowa akademia (MOK, g. 1600) i biesiada staropolska dla pracowników szkoły, rodziców i dobroczyńców.

Numery archiwalne
Czerwiec 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30