Strona główna » Na bieżąco » Ogłoszenia i komunikaty » Archiwum » 2017 » Listopad
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Ogłoszenia i komunikaty

Projekt „Niedzielny Obiad dla Seniora"

Niedzielny obiad to szczególny moment, w którym rodziny zasiadają wspólnie do stołu, by zjeść tradycyjny rosół i przysłowiowego schabowego, spędzając razem czas i rozmawiając. Jednak wśród nas są tacy, którzy nie mają z kim zjeść takiego obiadu. Samotnie, w pustym mieszkaniu patrzą w okno, wspominając dawno miniony czas. To seniorzy, którzy nie mają już bliskich, bądź ich rodziny mieszkają zbyt daleko. Żyją swoim życiem, czekając na kogoś, kto poświęcił by im trochę czasu i serca…
Fot. Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce

Niedzielny Obiad dla Seniora", przygotowany przez Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce, pomaga seniorom wyjść z osamotnienia. Symboliczny wspólny posiłek jest często pierwszym krokiem do otwarcia się osób, które na co dzień zmuszone są do samotnego przebywania w swoich czterech ścianach.

Opieramy się na zasadzie „pomocy dla samopomocy". Pragniemy, by udzielane wsparcie angażowało potrzebujących, wyzwalało ich inicjatywę oraz stwarzało im możliwości do dalszego samodzielnego działania i do współpracy przy  rozwiązywaniu konkretnych problemów społeczności, w których żyją. 

„Wspólny posiłek - Niedzielny Obiad, to dla nas wyjście z domu. Zostawiamy szarą codzienność i cieszymy się obecnością wśród ludzi, i miło spędzamy razem czas" - seniorka z KKS w Bochni.

Projekt obejmuje 12 Kolpingowskich Klubów Seniora (KKS) na terenie Małopolski i Podkarpacia. W okresie od 1 kwietnia do 31 grudnia 2017 r. około 120 seniorów spotyka się ze swoimi rówieśnikami, by w serdecznej atmosferze zjeść wspólnie posiłek i spędzić razem czas.

Jak możesz pomóc?

Każdy ma możliwość wsparcia seniorów, biorących udział w projekcie. Można to zrobić na dwa sposoby:

  • Zostań wolontariuszem - przyjdź na obiad, porozmawiaj, posłuchaj... Podaruj swój czas i obecność.
  • Podaruj Niedzielny Obiad - wpłać, pomóż i ciesz się uśmiechem... Jeden posiłek to tylko 30 zł.

Więcej szczegółów znajduje się na stronie projektu: http://www.niedzielnyobiad.org/ oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/NiedzielnyObiad.org/

Jarosław jest również objęty projektem, a więcej informacji można znaleźć pod linkiem KOLPINGOWSKI KLUB SENIORA PRZY RODZINIE KOLPINGA W JAROSŁAWIU, klikając w zakladkę KKS Jarosław. 

 

Barbara Brzezińska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(07.11.2017 | aktualizacja 08.11.2017 12:18)
Maj 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31