Strona główna » Na bieżąco » Ogłoszenia i komunikaty » Archiwum » 2019 » Listopad
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Ogłoszenia i komunikaty

Warsztaty pt. „Polacy ratujący Żydów w latach II wojny światowej”

Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów zaprasza na warsztaty pt. „Polacy ratujący Żydów w latach II wojny światowej”, które odbędą się 25 listopada 2019 roku, w Markowej.

Warsztaty skierowane są do grona pedagogicznego pragnącego pogłębić swoją wiedzę na TEMAT II WOJNY ŚWIATOWEJ. Zagadnieniem przewodnim zajęć będzie POLSKA POMOC UDZIELONA PRZEŚLADOWANEJ SPOŁECZNOŚCI ŻYDOWSKIEJ W CZASIE OKUPACJI.

Zajęcia podzielone będą na trzy części: II Rzeczpospolita - mozaika narodowa, kulturowa i religijna, Okupacja niemiecka - Zagłada, oraz Polacy wobec Zagłady. Każdy z bloków składa się z prelekcji i z pracy w grupach. Uczestnicy otrzymają zestawy, na które składać się będą pomoce źródłowe, takie jak: dokumenty, zdjęcia, relacje, a także przykładowe scenariusze lekcji.

Zajęcia poprowadzą  dr Marcin Chorązki i Michał Masłowski z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej, Oddział IPN w Krakowie, oraz dr Roman Gieroń z Oddziałowego Biura Badań Historycznych, Oddział IPN w Krakowie.

Warsztaty "Polacy ratujący Żydów w latach II wojny światowej" w Muzeum w Markowej to nie tylko okazja do podniesienia swoich kompetencji, ale także możliwość spotkania ze specjalistami. Materiały jakie otrzymają uczestnicy będą mogły stać się przyczynkiem do nieszablonowych i interesujących zajęć. Inspiracje płynące z warsztatów z pewnością przyczynią się do efektywniejszego nauczania na temat historii II wojny światowej i polskiej pomocy udzielonej prześladowanej społeczności żydowskiej.

Konieczność wcześniejszej rejestracji. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje o zapisach i ofercie warsztatów na stronie: muzeumulmow.pl, Edukacja/Projekty

Na stronie do pobrania: broszura informacyjna oraz grafika.


Kancelaria Burmistrza Miasta
(05.11.2019)
Maj 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31