Strona główna » Na bieżąco » Ogłoszenia i komunikaty » Archiwum » 2020 » Luty
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Ogłoszenia i komunikaty

XIX „Zlot Gwiaździsty” - zapraszamy!

Przed nami XIX edycja „Zlotu Gwiaździstego. Śladami Przeszłości”. Konkurs będzie przeprowadzony równolegle w dwóch kategoriach: szkół podstawowych (dla uczniów klas V – VIII), szkół ponadpodstawowych. Od lat organizatorami wydarzenia są: Urząd Miasta Jarosławia - Wydział Oświaty, Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie oraz Fundacja Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. Heleny i Tadeusza Zielińskich.

„Solidarność" w Jarosławiu i regionie przemyskim w 40. rocznicę powstania NSZZ - relacje i wspomnienia - to tematyka tegorocznej edycji konkursu. Celem konkursu jest poszukiwanie pamiątek i świadectw tamtych wydarzeń w rodzinie, miejscowości. Proponujemy uczniom dotarcie do: dokumentów pozostawionych przez uczestników tamtych wydarzeń znajdujących się w zbiorach rodzinnych, archiwach, i poprzez te źródła opisanie ich zgodnie z tematyką Zlotu.
Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów szkół podstawowych (klasy V-VIII), klas III gimnazjalnych i uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatów: jarosławskiego, lubaczowskiego, przeworskiego, przemyskiego. Konkurs uczy pozyskiwania nowych źródłem historycznych, krytycznej ich analizy oraz wykorzystywania w swojej codziennej pracy. Szczegółowe warunki, regulamin i karta zgłoszenia znajdują się w załączniku.

„Zlot Gwiaździsty" to stały element propagowania wiedzy historycznej wśród młodzieży. Wartością konkursu jest utrwalanie wspomnień i przeżyć nigdy wcześniej nie opublikowanych. Dzięki aktywności uczestników wiele istotnych faktów historycznych ujrzało światło dzienne, zostało zapisanych, a niektóre z nich także zostały wydane. Prace konkursowe ze wszystkich edycji zlotu są do wglądu w siedzibie Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia - Rynek 11, współorganizatora konkursu.

Termin nadsyłania prac mija 10 kwietnia! Finał konkursu z wręczeniem nagród odbędzie się 24 kwietnia o godz. 9.00 na terenie jarosławskiego opactwa.

 Konkurs odbywa się pod patronatem:

  • Marszałka Województwa Podkarpackiego
  • Podkarpackiego Kuratora Oświaty
  • Starosty Jarosławskiego
  • Burmistrza Miasta Jarosławia
  • Dowódcy Garnizonu WP Jarosław
  • Zarządu Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność"

 

 

 

 

Agnieszka Wilczyńska-Gemra
Kancelaria Burmistrza Miasta
(20.02.2020 | aktualizacja 20.02.2020 13:07)
Czerwiec 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30