Strona główna » Na bieżąco » Ogłoszenia i komunikaty » Archiwum » 2020 » Luty
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Ogłoszenia i komunikaty

Zmień swoje podwórko – skorzystaj z „Zielonej ławeczki”

„Zielona ławeczka” to ogólnopolski, prospołeczny projekt grantowy adresowany do mieszkańców otwartych osiedli (zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty) w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców. Projekt ma umożliwić przemianę zaniedbanych terenów na osiedlach w zielone zakątki, mini ogrody z ławeczką, co pozwoli ożywić miejsca wokół bloków, stworzyć przestrzeń do odpoczynku i spotkań.

Projekt „Zielona ławeczka" już od 6 lat pomaga mieszkańcom otwartych osiedli w przemianie swoich podwórek w miejsce spotkań i odpoczynku, ale również w „płuca miasta". Grupy sąsiedzkie coraz częściej pracuję wspólnie na rzecz okolicy, w której żyją. Chcą mieszkać w czystym, zadbanym i bezpiecznym miejscu. Angażują się w budżety obywatelskie, samodzielnie tworzą ogródki, sadzą drzewa i dbają o istniejące już obiekty.

Projekt „Zielona ławeczka" prowadzony przez Fundację  Banku Ochrony Środowiska zachęca do podjęcia kolejnych działań. Wcześniejsze edycje projektu cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem społecznym i medialnym. Przeznaczono łącznie 110 tys. złotych na rewitalizację zaniedbanych lub niezagospodarowanych zakątków na polskich osiedlach.

W projekcie mogą brać udział mieszkańcy otwarty osiedli zarządzanych przez spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe lub samorząd z miast powyżej 10 tys. mieszkańców. Co ważne, udział w projekcie jest całkowicie darmowy.

Zespoły konkursowe to grupy sąsiadów, którzy chcieliby poprawić wygląd otoczenia swojego miejsca zamieszkania. Zespół powinien składać się z minimum 5 osób, ale jego liczebność może się sukcesywnie zwiększać, ponieważ uczestnicy mogą aktywnie włączać innych sąsiadów do pracy. Zespołowi przewodzi lider, który utrzymuje kontakt z administracją modernizowanego terenu oraz organizatorem konkursu.

WYSTARCZY ZAREJESTROWAĆ ZESPÓŁ i DO 17 MAJA 2020 R. PRZESŁAĆ SWÓJ PROJEKT.

Wszystkie zespoły, które zgłoszą projekt będą mogły skorzystać z konsultacji z architektami krajobrazu, którzy doradzą jak najlepiej zagospodarować przestrzeń.

Projekt zarządzany jest przez platformę internetową zielonalaweczka.pl Portal umożliwia komunikację z uczestnikami, składanie wniosków o grant, zamieszczanie propozycji projektów konkursowych, ocenianie ich, zadawanie pytań, publikację newsów, itp.

Kancelaria Burmistrza Miasta
(21.02.2020 | aktualizacja 21.02.2020 09:54)
Czerwiec 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30