Strona główna » Na bieżąco » Ogłoszenia i komunikaty » Archiwum » 2020 » Marzec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Ogłoszenia i komunikaty

Konkurs Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki - "Pozdrowienia z domu!"

CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej zapraszają do udziału w konkursie na najpiękniejszą pocztówkę "Pozdrowienia z domu"! #pozdrowieniazdomu
Pocztówka ilustratorki książek dla dzieci - Marianny Sztymy
Pocztówka ilustratorki książek dla dzieci - Marianny Sztymy
Tak organizatorzy opowiadają o konkursie i zapraszają do udziału w nim:

"Kochani, od kilku dni uczymy się i bawimy w domach, unikamy wyjść, spotkań nawet z przyjaciółmi i rodziną. Nie tylko doskwiera nam czasami nuda, ale też tęsknota za bliskimi. Pomagają nam nowe technologie. Wyobraźcie sobie jednak, że kiedyś było inaczej, wyobraźcie sobie świat, w którym nie ma komputerów, telefonów i laptopów. Świat, gdzie jedynym źródłem komunikacji są pocztówki i listy, na które czeka się całymi dniami, tygodniami, a nawet może i miesiącami.

Wyobraźcie też sobie, że w takim właśnie świecie żyło kiedyś całe mnóstwo ludzi, których sami znacie. Wasi dziadkowie, starsi krewni i rodzice - ich sposoby na porozumiewanie się z innymi różniło od Waszych całe morze skomplikowanych technologii. To były inne czasy, ale zdecydowanie nie brakowało im uroku.

Gdy oglądamy zachwycające pocztówki ilustratorki książek dla dzieci - Marianny Sztymy, żal nam, że w naszych czasach, zwyczaj przesyłania pocztówek prawie zaginął.

Zabieramy więc Was dziś w podróż w czasie.

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu"!

"Pozdrowienia z domu"? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu... Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu" i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?"

Szczegóły konkursu znajdziecie TUTAJ

Barbara Brzezińska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(20.03.2020 | aktualizacja 20.03.2020 15:28)
Czerwiec 2023
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30